הוצאת קטינות לחו"ל לאחר גרושין - פורום גירושין

שאלה חדשה
 • מיכל

  נשלח ע"ימיכל 21:48, 8 במאי 2012

  אני גרושה ולי שתי ילדות בנות 8 ו-11. אין לנו הסכם גרושין אלא פסק דין ובו אין אזכור לנושא הוצאת הילדות לחו"ל. אני רוצה לנסוע עם הילדות באוגוסט לחופשה משפחתית. כשהודעתי על כך לגרוש, הביע את הסכמתו. כעת, אחרי שרכשתי את הכרטיסים אומר שייגש איתי למשרד הפנים רק אחרי שאחתום על "כמה מסמכים". הוא מתכוון שאחתום על סגירת תיק הוצאה לפועל שנמצא רדום (אבל פתוח) ורק לאחרונה התקבלה החלטה שלא לסגור את התיק. אני רוצה בדחיפות לפנות לבית המשפט לקבל אישור להנפיק להן דרכונים. מה התהליך? מה הסיכויים וכמה מסובך? ומה עלות התהליך וכמה זמן לוקח

  השב
 • 22:17, 8 במאי 2012

  שלום מיכל. את צריכה להגיש בקשה לבית המשפט לעינייני משפחה שיורה למשרד הפנים להנפיק דרכונים לקטינים גם ללא חתימת האב. התהליך לא מסובך והסיכויים הם טובים מאוד אם תשכנעי את בית המשפט שהנסיעה היא לצורכי חופשה והילדים לא בני ערובה בידי אביהם אשר את מלחמותיו הוא מבצע על חשבון טובת הקטינים.

  תגובה
 • 23:23, 8 במאי 2012

  כמה זמן זה לוקח מרגע הגשת הבקשה ועד האישור? האם מזמנים לדיון וכו'?
  האם את הבקשה אני יכולה לכתוב בעצמי ואם כן, מה אתה ממליץ לכתוב בה? האם אני יכולה להגיש בכל בית משפט לענייני משפחה או רק בזה שבו התנהלו ההליכים במשפט הגרושין?

  תגובה
מנהל הפורום:יעקב בלס - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: יעקב בלס - משרד עורכי דין

בעל המשרד, בוגר הפקולטה למשפטים (1994) באוניברסיטת תל אביב ועורך דין גירושין מוסמך (1996). לעו"ד בלס
למידע נוסף

03-6521605 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי גירושין? היכן מתחילים? בית הדין הרבני? בית המשפט לענייני משפחה? מה לגבי חלוקת רכוש, הסדרי ראייה, מזונות אישה, מזונות ילדים? מתי ניתן להגיע להסכם גירושין? על כך ועל שאלות נוספות בפורום זה.

כתבות בנושא: גירושין