שכ"ד ראוי - פורום גירושין

שאלה חדשה
  • שמעון

נשלח ע"ישמעון 15:53, 28 במאי 2012

צהריים טובים, אני נמצא בהליכי גירושין ובבעלותי דירה המעוגנת בהסכם שלו"ב/גירושין שאושר בבית דין רבני לפני מס' שנים . הדירה רשומה בבעלותי בלבד ללא משכנתא וללא ח"ן בנק משותף ונרכשה מכספי בלבד . אני לא מתגורר בדירה מזה כ-8 חודשים . עזבתי בגלל תלונות שווא שנסגרו... עורכת דינה של פרודתי הגישה צו מניעה לבית המשפט משפחה שלא אוכל למכרה ומנגד לכך עורך דיני התנגד מחוסר סמכות ואז לאחר דיון ברבני לקבלת הגט חויבתי בשלום בית ואז עורכת דינה חידשה את צו המניעה ברבני ואני ערערתי על כך לרבני הגדול ועל כל ההחלטה (שתדון בעוד כחצי שנה) אני גם הגשתי תביעות לפינוי ושכ"ד אך גם אלו ידונו בעוד מס' חודשים. ביינתים יש לי חובות ארנונה , ועד וכו' שלא משולמים וצוברים חובות האם אוכל לפנות לערכאה משפטית בית משפט מחוזי או רבני או משפחתי בסעד זמני לחייב את פרודתי בשכ"ד , ובחובות הארנונה מאז עזבתי את הדירה? או בתביעה אזרחית ? אנא תשובתכם!! תודה שמעון

השב
  • 22:09, 28 במאי 2012

שלום שמעון. מאחר והבנתי ממך כי הסמכות לדון בדירה הובכה לבית הדין הרבני אז אתה צריך להגיש תביעה לשכר דירה ראוי לבית הדין הרבני. מכל מקום דוקא תביעות מהסוג הזה עדיף שתתבררנה בבית המהמשפט לענייני משפחה ולא ברור מדוע התעקשת שבית הדין ידון בנושא הדירה.

תגובה
מנהל הפורום:יעקב בלס - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: יעקב בלס - משרד עורכי דין

בעל המשרד, בוגר הפקולטה למשפטים (1994) באוניברסיטת תל אביב ועורך דין גירושין מוסמך (1996). לעו"ד בלס
למידע נוסף

03-6521605 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי גירושין? היכן מתחילים? בית הדין הרבני? בית המשפט לענייני משפחה? מה לגבי חלוקת רכוש, הסדרי ראייה, מזונות אישה, מזונות ילדים? מתי ניתן להגיע להסכם גירושין? על כך ועל שאלות נוספות בפורום זה.

כתבות בנושא: גירושין