חלוקת רכוש בעת גרושים - פורום גירושין

שאלה חדשה
 • יסמין

  נשלח ע"ייסמין 22:26, 28 במאי 2012

  אני בת 68. אני פנסיונרית ובעלי מקבל קיצבת נכות כללית. לפני 21 שנה התגרשתי מבעלי הראשון וקיבלתי מחצית מהרכוש המשותף. בסכום זה רכשנו (בעלי הנוכחי ואני) דירה קטנה. בעלי הנוכחי התגרש גם הוא וקיבל סכום כסף סמלי כיוון שהשאיר שני קטינים והתחייב למזונותיהם. בינתיים גדלו הילדים ואחד מבניו התחתן עם בתי. לפני 8 שנים נפטר אבי והוריש לי סכום כסף, באמצעותו ובאמצעות מכירת הדירה הקטנה החלטנו לרכוש מגרש ביישוב קהילתי על מנת לבנות עליו בית משותף עבורנו ועבור הזוג הצעיר. את המגרש רשמנו על שם הזוג הצעיר, אבל התוכנית לבנייה על המגרש ירדה מעל הפרק בשל קשיי מימון. מאז אנו גרים יחד עם הזוג הצעיר ובנם התינוק בשכר דירה. לאחרונה ביקש בעלי להתגרש. הכסף שנותר לאחר רכישת המגרש הולך ואוזל. המגרש עומד להימכר בימים אלה. שאלתי היא אם רשאי בעלי לתבוע ולקבל מחצית מערך המגרש במסגרת הסכם גירושים חוקי? יש לציין שאני נשארת לגור בשכר דירה עם הזוג הצעיר.

  השב
 • 22:42, 28 במאי 2012

  שלום יסמין. בשביל לקבל מחצית מהמגרש על בעלך לתבוע את הזוג וזאת מאחר והמגרש רשום על שם הזוג ועליו להוכיח שהמגרש לא ניתן לזוג במתנה.

  תגובה
 • 10:18, 30 במאי 2012

  תודה רבה

  תגובה
 • 15:20, 1 ביוני 2012

  בבקשה.

  תגובה
מנהל הפורום:יעקב בלס - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: יעקב בלס - משרד עורכי דין

בעל המשרד, בוגר הפקולטה למשפטים (1994) באוניברסיטת תל אביב ועורך דין גירושין מוסמך (1996). לעו"ד בלס
למידע נוסף

03-6521605 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי גירושין? היכן מתחילים? בית הדין הרבני? בית המשפט לענייני משפחה? מה לגבי חלוקת רכוש, הסדרי ראייה, מזונות אישה, מזונות ילדים? מתי ניתן להגיע להסכם גירושין? על כך ועל שאלות נוספות בפורום זה.

כתבות בנושא: גירושין