דרישה להחזר הוצאות - פורום גירושין

שאלה חדשה
 • חסויה

  נשלח ע"יחסויה 09:55, 10 באוגוסט 2012

  בוקר טוב, בני בן 18 וחודש ובתי בת 22. היינו במשמורת משותפת,מעולם לא קיבלתי מזונות. בהסכם גרושין נכתב כי כל צד יפקיד 1000 ש"ח למימון הוצ' הילדים. כעבור כחודשיים ליישום ההסכם הודעתי בע"פ לגרושי כי איני מתכוונת לכבד הסכם כה הזוי. מכאן ןאילך אני שילמתי עבור חוגי בתי הגדולה ועבור הוצ' בי"ס וכן הוצאות אחרות לאורך השנים. כעת הוא מבקש החזר עבור אורטודנטיה (שלגביה כתוב בהסכם שנחלוק ההוצאה יחדיו) וכן מחצית עלות חוגי בני הקטן מגיל 14-18גרושי שילם הוצאות אחרות בגידול הילדים. מעולם לא כיבדנו ההסכם ככתבו וכלשונו. האם הוא רשאי לדרוש סכומים אלו? האם כעת הוא יכול לחייבני מחצית מתשלום לימודי בני בפנימיה צבאית (מסגרת עתודה), שכן הינו בגיר. האם אני יכולה כנגד לדרוש מזונות עבר שמעולם לא ניתנו לי? באיזה בימ"ש באופן עקרוני הוא יכול להציג דרישתו להחזר ההוצאות שלדעתו אני חייבת בהם? תודה.

  השב
 • 12:44, 11 באוגוסט 2012

  שלום.בכדי לענות לך על השאלה בצורה מדויקת אני צריך לקרוא את סעיפי ההסכם שכן התשובה תלויה בעובדה איך מנוסחים הסעיפים הרלוונטיים.

  תגובה
מנהל הפורום:יעקב בלס - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: יעקב בלס - משרד עורכי דין

בעל המשרד, בוגר הפקולטה למשפטים (1994) באוניברסיטת תל אביב ועורך דין גירושין מוסמך (1996). לעו"ד בלס
למידע נוסף

03-6521605 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי גירושין? היכן מתחילים? בית הדין הרבני? בית המשפט לענייני משפחה? מה לגבי חלוקת רכוש, הסדרי ראייה, מזונות אישה, מזונות ילדים? מתי ניתן להגיע להסכם גירושין? על כך ועל שאלות נוספות בפורום זה.

כתבות בנושא: גירושין