• י

  נשלח ע"יי 06:33, 11 באוגוסט 2012

  מנוח ציווה במסגרת צוואתו את כל הכספים עפ"י פוליסות ביטוח שלו, לרבות את הפיצויים ממקום עבודתו לאביו. תביעה בענין מוגשת לביהמ"ש לענייני משפחה כנגד אשתו שמופיעה כמוטבת בפוליסות הביטוח. אודה לקבלת מענה לשאלות הבאות: 1) למרות שסעיף 5א' קובע שהפיצויים הולכים לשאירים בכל זאת כחלק מהתביעה אנו מבקשים שרכיב זה יועבר לאביו של המנוח ולא לאשתו ועפ"י צוואת המנוח. האם ענין זה המתייחס לפיצויי הפיטורים יוכל להתברר בביהמ"ש לענייני משפחה כחלק מהתביעה שתוגש בענין פוליסות הביטוח או שרכיב זה הוא בסמכות יחודית של ביה"ד לעבודה? 2) מהי ההגדרה של בן זוג? אם היחסים בסמוך לפטירת המנוח של המנוח ואשתו היו לא תקינים ואשתו אף נקטה בהליכים משפטיים לפירוק השיתוף, מזונות וכו' - האם קיימת אפשרות שהיא לא תחשב כבת זוג ושהיא לא תהיה זכאית לפיצויי הפיטורים? 3) האם יש פסיקה וטעמים שאתם מכירים לשלילת זכויותיה של שאיר (בת זוג) לקבל את הפיצויים של בעלה המנוח?

  השב
 • 12:12, 11 באוגוסט 2012

  שלום. אם פיצויי הפיטורין נצברו במהלך חיי הנישואין של המנוח ושל אשתו אזי פיצויי הפיטורין יחולקו במחצית לאשתו כשהחישוב יחושב עד למועד הקרע בין הצדדים. במקרה זה הסמכות היא לבית המשפט לענייני משפחה מכח חוק יחסי ממון.

  תגובה
מנהל הפורום:יעקב בלס - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: יעקב בלס - משרד עורכי דין

בעל המשרד, בוגר הפקולטה למשפטים (1994) באוניברסיטת תל אביב ועורך דין גירושין מוסמך (1996). לעו"ד בלס
למידע נוסף

03-6521605 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי גירושין? היכן מתחילים? בית הדין הרבני? בית המשפט לענייני משפחה? מה לגבי חלוקת רכוש, הסדרי ראייה, מזונות אישה, מזונות ילדים? מתי ניתן להגיע להסכם גירושין? על כך ועל שאלות נוספות בפורום זה.

כתבות בנושא: גירושין