סמכות והסדרי ראייה - פורום גירושין

שאלה חדשה
 • עומרי

  נשלח ע"יעומרי 15:08, 14 באוגוסט 2012

  שלום רב , אני נמצא בהליכי גירושין והמקרה שלי מסובך ולכן פניתי לפורום בשביל שתיתנו לי ייעוץ. אשתי עו"ד במקצועה ויודעת היטב את החוקים, ויש הוכחות שאפרט בהמשך שהיא השתמשה עם הידע שלה בחוסר תום לב. בפברואר האישה ניגשה לבית משפט לעניני משפחה והגישה בקשה ליישוב סכסוך. לאחר שיחה ענינית בינינו וכאשר שנרגעו הרוחות שלחנו לבית משפט שאנו מעונינים לסגור את התיק ואיננו מעונינים להופיע ביחידת סיוע. כעבור כשבוע נמסר לנו בדואר שעקב הודעתינו , התיק סגור. במאי קרה בינינו "פיצוץ" והאישה עזבה את הבית עם הילדה ועברה לגור בבית הוריה. האישה הגישה כעבור שלושה ימים לאחר ה"פיצוץ" בקשה לבית משפט לפתוח את התיק מחדש בטענה שהבעל הכריח את האישה במרמה לחתום כדי לסגור את התיק. השופטת הודיעה שהבעל צריך להשיב תוך שבוע. פניתי לעורך דין, ודרכו עניתי לשופטת שדבר זה לא היה ולא נברא ושהאישה משקרת. השופטת ענתה, שעקב הודעתי אין אפשרות להכריח אותי להגיע ליחידת הסיוע ואף רמזה לאישה שלפי תקנון258 אם הבעל סירב ליישוב סכסוך האישה יכולה להגיש תוך 30 יום כתבי תביעה , וזה יחשב כאילו הגישה את תביעתה בפברואר. כעבור כשבוע הגשתי בבית דין רבני כתב תביעה לגירושין שכוללים מזונות,הסדרי ראייה, רכוש וחינוך. וכעבור כחודש האישה עשתה זאת בבית משפט. אני הוצאתי נגדה צווים לפניה , והאישה הוציאה צוים נגדי לאחר מכן דרך בית משפט. לאחרונה בית משפט נתן צו להסדרי ראייה מה שאישה רצתה. ואני קיבלתי צו בבית דין רבני להסדרי ראיה מה שאני רציתי. כמו כן יש לי תמליל בו אומרת האישה שהיא פנתה ליישוב סכסוך בשביל שלא אוכל לפנות לרבני . יש לי כמה שאלות: 1. יש דבר כזה שאפשר להחיות תיק שנסגר? 2. אצל מי תהיה הסמכות לדון בהכל, אצל בית דין רבני או בית משפט? 3. כרגע יש שתי צוים מקבילים להסדרי ראייה מבית דין רבני ובית משפט. מה עליי כרגע לעשות. 4. על האישה לכבד את צו בית דין רבני, ואם לא עליי לפנות למשטרה לעקיפה? תודה מראש

  השב
 • 10:40, 18 באוגוסט 2012

  שלום עומרי. זהו המקרה הקלאסי של ניצול הליכי משפט תוך חוסר תום לב מצד אשתך. עליך להגיש בקשות לדחייה על הסף של כל התביעות שאשתך הגישה בבית המשפט לענייני משפחה בטענה של חוסר סמכות. להערכתי המשפטית ולפי הסיפור שפירטת הסמכות לדון בתובענותו קנויה לבית הדין הרבני שכן לא ניתן להחיות תיק שנסגר בנסיבות שתיארת. בענין שתי הצווים המגבילים עליך להגיש לבית המשפט בקשה לביטול ההחלטה מכל הנימוקים שפירטת ובעיקר תדגיש את חוסר תום הלב של אשתך.

  תגובה
מנהל הפורום:יעקב בלס - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: יעקב בלס - משרד עורכי דין

בעל המשרד, בוגר הפקולטה למשפטים (1994) באוניברסיטת תל אביב ועורך דין גירושין מוסמך (1996). לעו"ד בלס
למידע נוסף

03-6521605 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי גירושין? היכן מתחילים? בית הדין הרבני? בית המשפט לענייני משפחה? מה לגבי חלוקת רכוש, הסדרי ראייה, מזונות אישה, מזונות ילדים? מתי ניתן להגיע להסכם גירושין? על כך ועל שאלות נוספות בפורום זה.

כתבות בנושא: גירושין