תחילת גרושים - זימון למשפט בעל כורחנו - פורום גירושין

שאלה חדשה
 • טלי

  נשלח ע"יטלי 10:22, 11 באוקטובר 2012

  שלום רב, לפני מספר חודשים ביקש בעלי להתגרש, שכרתי עו"ד והגשתי תביעה על מנת להגן על זכויותיי(יש לי הרבה מה להפסיד מפירוק המשפחה). התביעה נועדה מבחינתי רק כדי להקדים אותו בבית משפט לעניני משפחה במידה והמצב יחמיר, לא כדי להגיע באמת למשפט. במקביל אנחנו נמנעים מלהסלים כדי לא להגיע למלחמה, נפגשים עם פסיכולוגית שחידדה שכדי שהוא לא יתקיף מתוך פחד כדאי שאני אקפיא את התביעה. אנחנו ממשיכים לחיות בינתיים באותו בית, בקשר טוב יחסית ומקיימים שגרה רגילה ללא מתחים יחסית.הילדים עדין לא יודעים. עו"ד שלי ביקשה מביהמ"ש הקפאה של חודשיים לתביעה ומכיוון שטרם גיבשנו הסכם אצל מגשר, כשהראשונה נגמרה ביקשה הארכה להקפאה וקיבלה כעת אישור לחודש נוסף בלבד +אזהרה שלא נקבל הארכה נוספת + זימון למשפט תוך חודש. אני רוצה להמנע מזה בכל תוקף. אבל מצד שני לא רוצה לבטלך את התביעה כל עוד לא גיבשנו וחתמנו על הסכם גרושין אצל מגשר. יוצא שדוקא ביהמ"ש יגרום פה להסלמת המצב כי כעת בעלי חייב להכין כתב הגנה לדיון, כלומר לשכור עו"ד משלו. בקיצור - זו ממש לא הדרך. אשמח לרעיונות איך ניתן להחלץ מהפלונטר.. תודה רבה ! טלי

  השב
 • 12:45, 13 באוקטובר 2012

  שלום טלי. בית המשפט הוא לא ארכיב תיקים ולכן עליכם לקבל החלטה. יחד עם זאת את יכולה למחוק את התביעה בכפוף לכך שתערכו הסכם זמני רק לגבי הסמכויות ותסכימו כי התביעות שהגשת ימחקו אך אם הגישור לא יצלח אזי הסמכות לדון בכל הנושאים הרכושיים כולל המזונות נתונה אך ורק לבית המשפט לענייני משפחה ולא לבית הדין הרבני. זה לדעתי הפיתרון שיגן עלייך ןלא יגרום להסלמה.

  תגובה
מנהל הפורום:יעקב בלס - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: יעקב בלס - משרד עורכי דין

בעל המשרד, בוגר הפקולטה למשפטים (1994) באוניברסיטת תל אביב ועורך דין גירושין מוסמך (1996). לעו"ד בלס
למידע נוסף

03-6521605 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי גירושין? היכן מתחילים? בית הדין הרבני? בית המשפט לענייני משפחה? מה לגבי חלוקת רכוש, הסדרי ראייה, מזונות אישה, מזונות ילדים? מתי ניתן להגיע להסכם גירושין? על כך ועל שאלות נוספות בפורום זה.

כתבות בנושא: גירושין