• 11 באוקטובר 2012

  תחילת גרושים - זימון למשפט בעל כורחנו

  שלום רב,
  לפני מספר חודשים ביקש בעלי להתגרש, שכרתי עו"ד והגשתי תביעה על מנת להגן על זכויותיי(יש לי הרבה מה להפסיד מפירוק המשפחה). התביעה נועדה מבחינתי רק כדי להקדים אותו בבית משפט לעניני משפחה במידה והמצב יחמיר, לא כדי להגיע באמת למשפט.
  במקביל אנחנו נמנעים מלהסלים כדי לא להגיע למלחמה, נפגשים עם פסיכולוגית שחידדה שכדי שהוא לא יתקיף מתוך פחד כדאי שאני אקפיא את התביעה. אנחנו ממשיכים לחיות בינתיים באותו בית, בקשר טוב יחסית ומקיימים שגרה רגילה ללא מתחים יחסית.הילדים עדין לא יודעים.
  עו"ד שלי ביקשה מביהמ"ש הקפאה של חודשיים לתביעה ומכיוון שטרם גיבשנו הסכם אצל מגשר, כשהראשונה נגמרה ביקשה הארכה להקפאה וקיבלה כעת אישור לחודש נוסף בלבד +אזהרה שלא נקבל הארכה נוספת + זימון למשפט תוך חודש.
  אני רוצה להמנע מזה בכל תוקף. אבל מצד שני לא רוצה לבטלך את התביעה כל עוד לא גיבשנו וחתמנו על הסכם גרושין אצל מגשר.
  יוצא שדוקא ביהמ"ש יגרום פה להסלמת המצב כי כעת בעלי חייב להכין כתב הגנה לדיון, כלומר לשכור עו"ד משלו. בקיצור - זו ממש לא הדרך.
  אשמח לרעיונות איך ניתן להחלץ מהפלונטר..
  תודה רבה !
  טלי

  11 באוקטובר 2012
 • 13 באוקטובר 2012

  תחילת גרושים - זימון למשפט בעל כורחנו

  שלום טלי. בית המשפט הוא לא ארכיב תיקים ולכן עליכם לקבל החלטה. יחד עם זאת את יכולה למחוק את התביעה בכפוף לכך שתערכו הסכם זמני רק לגבי הסמכויות ותסכימו כי התביעות שהגשת ימחקו אך אם הגישור לא יצלח אזי הסמכות לדון בכל הנושאים הרכושיים כולל המזונות נתונה אך ורק לבית המשפט לענייני משפחה ולא לבית הדין הרבני. זה לדעתי הפיתרון שיגן עלייך ןלא יגרום להסלמה.

  13 באוקטובר 2012
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?