הסכם גירושין ותביעת שכ"ד ראוי - פורום גירושין

שאלה חדשה
 • נתי

  נשלח ע"ינתי 20:30, 11 באוקטובר 2012

  אני פרוד+2 ילדים ונמצא בהליך גירושין כשנתיים,ולא מתגורר בביתי כי האישה הגישה תלונת סרק במשטרה ובעצת עורך דיני עזבתי את הדירה וגם בשל הילדים הקטנים שלא ישמעו צעקות וכו' האישה מסרבת להתגרש כי היא מנסה לקבל את כל הדירה, ורכוש למרות שהכל מעוגן בהסכם גירושין לחילופין שלום בית, ובו הדירה והרכוש הוא שלי והיא חתומה על כך והוא מאושר כדין בבית הדין הרבני. בית הדין שולח אותנו לשלום בית ומנגד אנו לא מתגוררים יחד, אין יחסים והאישה מצידה תובעת רכוש וכו' בבית המשפט האזרחי... יש לציין כי את המזונות תבעה בבית הדין למשפחה - למרות ההסכם ברבני ותביעתה אושרה. שאלתי היא : אני משלם מזונות זמניים 4000 ש"ח + גן + ארנונה ומים כי הדירה על שמי,וועד הבית תובע אותי כי הכל על שמי והדירה היא על שמי בלבד! הגשתי תביעת פינוי, סילוק יעד ותביעת שווי של השנתיים שהיא מתגוררת לבית המשפט למשפחה , מנגד היא עדיין "אשתי" ואין גט כי כביכול יש "שלום בית"... יש לציין כי בהסכם רשום " האישה מתגוררת בדירת הבעל ברשות בלבד ואין לה כל זכויות בדירת הבעל, האישה תפנה את הדירה במועד סידור הגט ואז תתחיל לקבל מזונות ביום עזיבתה את הדירה בסך של..." האם יש קשר בתביעת הארנונה, ושכ"ד ראוי שתבעתי בבית הדין למשפחה שישנו "שלום בית" בכך שייתכן שתידחה למרות שאין שלום בית והיא ממשיכה בתביעותיה הרבות?

  השב
 • 20:24, 13 באוקטובר 2012

  שלום נתי. כל עוד שבהסכם שערכתם אין מניעה להגשת תביעה לשכר דירה ראוי אזי אין קשר בין ״שלום הבית״ לבין התביעה לשכר דירה ראוי שהגשת. אתה צריך לשכנענאת בית המשפט שאין שלום בית והראיה לכך שאתה לא מתגורר בבית כתוצאה מכך שהגישה כנגדך תלונת שווא למשטרה ולכן לא רק שאין שלום בית אלא אין סיכוי שיהיה שלום בית.

  תגובה
מנהל הפורום:יעקב בלס - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: יעקב בלס - משרד עורכי דין

בעל המשרד, בוגר הפקולטה למשפטים (1994) באוניברסיטת תל אביב ועורך דין גירושין מוסמך (1996). לעו"ד בלס
למידע נוסף

03-6521605 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי גירושין? היכן מתחילים? בית הדין הרבני? בית המשפט לענייני משפחה? מה לגבי חלוקת רכוש, הסדרי ראייה, מזונות אישה, מזונות ילדים? מתי ניתן להגיע להסכם גירושין? על כך ועל שאלות נוספות בפורום זה.

כתבות בנושא: גירושין