• 11 באוקטובר 2012

הסכם גירושין ותביעת שכ"ד ראוי

אני פרוד+2 ילדים ונמצא בהליך גירושין כשנתיים,ולא מתגורר בביתי כי האישה הגישה תלונת סרק במשטרה ובעצת עורך דיני עזבתי את הדירה וגם בשל הילדים הקטנים שלא ישמעו צעקות וכו'
    האישה מסרבת להתגרש כי היא מנסה לקבל את כל הדירה, ורכוש למרות שהכל מעוגן בהסכם גירושין לחילופין שלום בית, ובו הדירה והרכוש הוא שלי והיא חתומה על כך והוא מאושר כדין בבית הדין הרבני.
    בית הדין שולח אותנו לשלום בית ומנגד אנו לא מתגוררים יחד, אין יחסים והאישה מצידה תובעת רכוש וכו' בבית המשפט האזרחי...
    יש לציין כי את המזונות תבעה בבית הדין למשפחה - למרות ההסכם ברבני ותביעתה אושרה.
    שאלתי היא : אני משלם מזונות זמניים 4000 ש"ח + גן + ארנונה ומים כי הדירה על שמי,וועד הבית תובע אותי כי הכל על שמי והדירה היא על שמי בלבד!
    הגשתי תביעת פינוי, סילוק יעד ותביעת שווי של השנתיים שהיא מתגוררת לבית המשפט למשפחה , מנגד היא עדיין "אשתי" ואין גט כי כביכול יש "שלום בית"...
    יש לציין כי בהסכם רשום " האישה מתגוררת בדירת הבעל ברשות בלבד ואין לה כל זכויות בדירת הבעל, האישה תפנה את הדירה במועד סידור הגט ואז תתחיל לקבל מזונות ביום עזיבתה את הדירה בסך של..."
    האם יש קשר בתביעת הארנונה, ושכ"ד ראוי שתבעתי בבית הדין למשפחה שישנו "שלום בית" בכך שייתכן שתידחה למרות שאין שלום בית והיא ממשיכה בתביעותיה הרבות?

11 באוקטובר 2012
  • 13 באוקטובר 2012

הסכם גירושין ותביעת שכ"ד ראוי

שלום נתי. כל עוד שבהסכם שערכתם אין מניעה להגשת תביעה לשכר דירה ראוי אזי אין קשר בין ״שלום הבית״ לבין התביעה לשכר דירה ראוי שהגשת. אתה צריך לשכנענאת בית המשפט שאין שלום בית והראיה לכך שאתה לא מתגורר בבית כתוצאה מכך שהגישה כנגדך תלונת שווא למשטרה ולכן לא רק שאין שלום בית אלא אין סיכוי שיהיה שלום בית.

13 באוקטובר 2012
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?