גירושין - פורום גירושין

שאלה חדשה
 • me

  נשלח ע"יme 20:15, 21 באוקטובר 2012

  שלום! יש לי שאלה עבור חברה. בני הזוג חזרו לארץ אחרי שנים רבות באירופה. לאחר שנה הבעל חזר בחזרה. בהתחלה מדובר על מהלך זמני - אך לבסוף החליט שהוא לא חוזר, לבני הזוג דירה משותפת + 2 ילדים. חברתי החליטה שאחרי כמעט 4 שנים נמאס לה והיא רוצה להתגרש, יש לציין שהבעל כמעט לוא משלם עבור הילדים, הוא מבחינתו לא רוצה בטענה שנח לו ככה. הזוג נשוי כדת משה ישראל. להלן מס שאלות: 1 שכר עו"ד: ממה שהיא בררה יכול לנוע בין 50 -עד 100 אלף שקל. האם יש טעם להשקיע בעו"ד יקר - כלומר האם ביכולתו של עוד יקר ומנוסה להגיע להפרשים ענקיים בדמי מזונות לדוגמא? 2 לגבי הדירה - החלוקה היא תמיד חצי חצי? 3 האם ניתן לקבל כסף רטרואקטיבי? 4 מאם ישנו סעיף של עוגמת נפש? 5 מה קורה לגבי סכום כתובה במקרה של בעל שברח ולא רוצה לחזור?

  השב
 • 19:47, 27 באוקטובר 2012

  שלום. עדיף תמיד לקחת עורך דין מקצוען בתחומו וגם במקרה שלך זה יכול להועיל . לגבי השאלות שלך אז לא בטוח שהדירה תחולק בסופו של יום בחלקים שווים בין הצדדים וזאת מאחר ולאישה לכאורה מגיע את סכום הכתובה אלא אם יוכח אחרת. אם סכום הכתובה יפסק לאישה אז ניתן לקזז מחלקו של הבעל בדירה את הסכום שיפסקבגין הכתובה.

  תגובה
מנהל הפורום:יעקב בלס - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: יעקב בלס - משרד עורכי דין

בעל המשרד, בוגר הפקולטה למשפטים (1994) באוניברסיטת תל אביב ועורך דין גירושין מוסמך (1996). לעו"ד בלס
למידע נוסף

03-6521605 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי גירושין? היכן מתחילים? בית הדין הרבני? בית המשפט לענייני משפחה? מה לגבי חלוקת רכוש, הסדרי ראייה, מזונות אישה, מזונות ילדים? מתי ניתן להגיע להסכם גירושין? על כך ועל שאלות נוספות בפורום זה.

כתבות בנושא: גירושין