תביעת בגין תלונת שווא לאשה - פורום גירושין

שאלה חדשה
 • רועי

  נשלח ע"ירועי 14:26, 23 באוקטובר 2012

  הריים טובים, אני מנהל הליך גירושין מזה כשנה וחצי. פרוד +2 בנים. לפני כמה חודשים בזמן שכבר עזבתי את דירתי התלוננה האשה בעצת עורך דינה במשטרה שבעבר ובתחילת ההליך איימתי עליה והמציאה שקרים כיד הדמיון. נחקרתי במשטרה ואף עוכבתי כ-7 שעות , וכהשגיע קצין השמעתי לו הקלטות שלה שאומרת שהיא תתלונן סתם במשטרה וככה תקבל את הדירה לרשותה!! הקצין שיחרר אותי מיד וביקש את הדיסק והתמלול. לאחר כחודש שהורחקתי מביתי למרות שלא הייתי גר שם כי ידעתי את כוונותייה הזדוניית לטפול תלונת שווא, הבאתי לקצין את הדיסק ותמלול של שעה וחצי, בו מראים את התנהגות הנבזית של האשה. לאחר 3 חודשים הוזמנה האישה לתחנת המשטרה ונחקרה באזהרה לתלונת שווא ואז הטיח בפניה החוקר את כל מה שאמרה לי ושאל האם אמרה או לא? לבסוף התלונה שלה בוטלה ויש לי את כל חומר החקירה. האם אני יכול לתבוע אותה תביעה אזרחית על תלונת שווא או שזו תביעה נוספת שצריך להגיש לבית הדין למשפחה?

  השב
 • 20:04, 27 באוקטובר 2012

  שלום רועי. אם יש בידך מסמך מהמשטרה שהתיק נסגר בעקבות העובדה שנסיבות המקרה אינן מצדיקות העמדה לדין או אינה מגלה כל עילה הרי שסלולה בפניך הדרך להגיש תביעה נזיקית כנגד אשתך בגין הגשת תלונת שווא על ידה.

  תגובה
מנהל הפורום:יעקב בלס - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: יעקב בלס - משרד עורכי דין

בעל המשרד, בוגר הפקולטה למשפטים (1994) באוניברסיטת תל אביב ועורך דין גירושין מוסמך (1996). לעו"ד בלס
למידע נוסף

03-6521605 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי גירושין? היכן מתחילים? בית הדין הרבני? בית המשפט לענייני משפחה? מה לגבי חלוקת רכוש, הסדרי ראייה, מזונות אישה, מזונות ילדים? מתי ניתן להגיע להסכם גירושין? על כך ועל שאלות נוספות בפורום זה.

כתבות בנושא: גירושין