החלפת הרכב דיינים - פורום גירושין

שאלה חדשה
 • גיא

  נשלח ע"יגיא 19:43, 7 בינואר 2013

  ערב טוב, אני בהליכי גירושין , לאחר דיון שנדחה בבית הדין האזורי ועבר לרבני גדול. האם לאחר דיון בנושא גט/גירושין בערעור בבית הדין הרבני הגדול אשר פסק כי תביעת הגבר לגירושין נדחתה בחלקה (2דיינים שאמרו שלא ראו כי האישה אינה רוצה באמת שלו"ב , ורק אחד מהם אמר שברור שהאישה לא רוצה שלו"ב) וביקש כי הצצדים יחזרו לבית הדין האזורי , וימונה יועץ נישואין אשר יחווה את דעתו סופית- וההרכב בבית הדין האזורי שדחה בפעם הראשונה את בקשת הגבר להתגרש וקיבל את עמדת האשה לשלום בית. ממספר עורכי דין ששאלתי על ההרכב הסצפיציפי בבית הדין האזורי בת"א הם קשים מאוד ועליי לבקש החלפת ההרכב. האם אפשר להחליף הרכב אחרי שהיו שם 3 דיונים?

  השב
 • 00:07, 13 בינואר 2013

  שלום גיא. להחליף הרכב זה משמע לפסול את ההרכב הנוכחי וזאת ניתן לעשות רק אם אותו הרכב ניהל את הדיונים תוך חשש למשוא פנים. החלטה או פסק דין שאינם לשביעות רצונך אינו מהווה משוא פנים או עילה לפסילת ההרכב .

  תגובה
מנהל הפורום:יעקב בלס - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: יעקב בלס - משרד עורכי דין

בעל המשרד, בוגר הפקולטה למשפטים (1994) באוניברסיטת תל אביב ועורך דין גירושין מוסמך (1996). לעו"ד בלס
למידע נוסף

03-6521605 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי גירושין? היכן מתחילים? בית הדין הרבני? בית המשפט לענייני משפחה? מה לגבי חלוקת רכוש, הסדרי ראייה, מזונות אישה, מזונות ילדים? מתי ניתן להגיע להסכם גירושין? על כך ועל שאלות נוספות בפורום זה.

כתבות בנושא: גירושין