• 13 בינואר 2013

  פרודים - שאלות

  שלום
  אני פרודה מזה כחודש מבן זוגי. יש לי 2 ילדים (תינוקת וילד בן 5).
  אני בתהליכי גירושין ם מגשר משותף ויש לי מספר שאלות :
  1. קיבלנו מתנה מהוריי הפרוד שלי לרכישת דירה לפני מספר שנים. במעמד העברת הכסף שהוא המתנה היחסים היו מעולים. לא חתמנו על אסמכתא כלשהיא שהמתנה הינה בעצם הלוואה. כיום, הפרוד שלי דורש את הכסף בטענה כי זוהי הלוואה. הסכום הינו מה אלף ש"ח. מה הדין בנושא זה?
  2. הפרוד שלי לא גר בבית, יש לנו עדיין חשבון משותף. הוא מעוניין לפתוח חשבון נוסף, אישי, שלו וכן החל מחודש הבא להעביר את המשכורת שלו לחשבונו החדש. על סמך זה מבקש לא לשלם משכנתא החל מחודש הב בטענה כי אינו גר בדירה. אין הסכם כתוב, אין גט. אין שום חוזה.. על הנייר אנחנו עדיין רשומים כנשואים. האם יכול לדרוש לא לשלם משכנתא ?
  3. לפרוד שלי יש רכב מטעם העבודה. עד כה נהניתי משירותי הרכב כשהייתי יוצאת עם הילדים או לבד. האם אפשר לבקש החזר גם בגין רכב ? כי מבחינתי אם לא יהיה לי את הרכב, זה ירידה באיכות החיים. האם אפשר לכמת את הנושא לקטע כספי?
  4. האם רצוי לדרוש את הסכום שכתוב בכתובה או שעדיף לבוד עם מגשר ללא התרבות של בית הדין הרבני ?
  5. בתי נמצאת בגן פרטי מזה כמה חודשים. בן זוגי מבקש להוציא אותה מהגן ולהעביר אותה לגן ויצו או נעמת. אני לא מעוניינת בכך מאחר וזוהי ירידה באיכות החיים מבחינת איכות וטיב הגן. בגן הפרטי יש איכות מבחינת טיב הגננות, האוכל והאווירה. בתי פורחת בגן הזה למרות הקשיים הנוראיים שהיו לה עם ההסתגלות. הפרוד מבקש להעביר אותה לגן מאחר וטוען כי זה נטל גבוה מדיי עבורו וכי לא מסוגל לכך. מבחינתי, הוא יכול לעבוד שעות נוספות במקום העבודה שלו על מנת שהילדה תישאר במסגרת הנוכחית. מה ניתן לעשות בנושא?
  תודה על ההקשבה. אשמח לסיוע.
  דניאלה

  13 בינואר 2013
 • 26 בינואר 2013

  פרודים - שאלות

  שלום דניאלה.לשאלתך הראשונה הרי שלא מדובר בהלוואה כי אם במתנה ולכן על מי חוק מתנה לא מחזירים. לשאלתך השנייה הרי שבעלך יכול להפסיק לשלם את המשכנתא ולכן את צריכה להגיש כנגדו תביעה במסגרת תביעת מזונות לתשלום מחצית מהמשכנתא.לשאלתך הרביעיתהרי שכיום בתי הדין הרבניים פוסקים כתובה ולכן אם את חפצה בסכום הכתובה עלייך להגיש תביעה מתאימה.לשאלתך החמישית את לא צריכה להסכים להוציא את הילדה מהגן ואם הוא לא ישלם מחצית מעלות הגן סלולה בפנייך הדרך להגיש כנגדו תביעה למזונות ומחצית מהוצאות חינוך קרי הוצאות הגן.לגבי הרכב את אמורה להגיש תביעה למזונות ולדרוש שבעלך ישתתף במחצית מהוצאות נסיעות.

  26 בינואר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?