תביעה לפסק דין הצהרתי - פורום גירושין

שאלה חדשה
 • מאירי

  נשלח ע"ימאירי 09:00, 17 בינואר 2013

  שלום רב, רציתי לדעת האם כשיש לי הסכם שלום בית ולחילופין גירושין שאושר לפני מס' שנים בבית הדין הרבני, האישה מנסה לבטלו בבית הדין למשפחה. אמרו לי שאין סמכות לבטלו שם ,ומנגד עורך דינה הצהיר בדיון שהיה בבית הדין הרבני לשלום בית, כי האישה אינה מעוניינת בפירוק אלא בפסק דין הצהרתי - למרות שזו הצהרה בכתב אך את התביעה המקורית לא תיקן . האם לאחר שההסכם נחתם כדת וכדין ובו רשום כי הדירה היא שלי ב 100%. יכול בית המשפט או בית הדין לתת יד לפסק דין הצהרתי בו חצי מהדירה של האישה? יש לציין כי הדירה נרכשה לאחר הנישואין מכספים שהיו לי לפני הנישואין ולא היו חיים משותפים טרם הנישואין , כמו כן לכל צד יש ח"ן בנק שלו .

  השב
 • 12:53, 26 בינואר 2013

  שלום מאירי.במקרה שתארת על מנת להגיש תביעה לפסק דין הצהרתי בענין הדירה על אשתך ראשית להגיש תביעה לביטול ההסכם שערכתם והסיכוי לכך הוא נמוך. כל עוד שישנו הסכם קיים אשר אושר על ידי בית הדין , בית המשפט או בית הדין לא יקבלו את תביעתה של אשתך בענין הדירה אלא אם היא תצליח לבטל את ההסכם בתביעה ספציפית שהיא תגיש.

  תגובה
מנהל הפורום:יעקב בלס - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: יעקב בלס - משרד עורכי דין

בעל המשרד, בוגר הפקולטה למשפטים (1994) באוניברסיטת תל אביב ועורך דין גירושין מוסמך (1996). לעו"ד בלס
למידע נוסף

03-6521605 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי גירושין? היכן מתחילים? בית הדין הרבני? בית המשפט לענייני משפחה? מה לגבי חלוקת רכוש, הסדרי ראייה, מזונות אישה, מזונות ילדים? מתי ניתן להגיע להסכם גירושין? על כך ועל שאלות נוספות בפורום זה.

כתבות בנושא: גירושין