פרוצדורה בית דין רבני - פורום גירושין

שאלה חדשה
 • קרן

  נשלח ע"יקרן 21:59, 13 באפריל 2013

  שלום למנהלי ולחברי הפורום, לפני כ-3 שנים בעלי הגיש תביעת גירושין לבית הדין הרבני. בתחילה ביקשתי שלום בית, אך חוסר רצינותו של הבעל אצל היועצת הזוגית הביאה אותי למסקנה שעלינו להיפרד. ביני לבין בעלי אין הסכמה באשר לתנאי הגירושין. לפני כשלושה חודשים ביקש בית הדין שנגיש סיכומים ובימים אלה הודיע לי עורך דיני כי התקבלה החלטה, אך בית הדין טוען כי אני צריכה לפתוח תיק תביעה חדש על מנת שבית הדין יוכל לפרסם החלטתו. כך נכתב :"בית הדין ישב על המדוכה והחל במלאכת הכתיבה. או אז התברר שלא ניתן לתת את הסעד המתבקש על ידי האישה בסיכומיה היות ואין בפנינו תיק תביעה לא לגירושין ואף לא לכתובה. אם רצון האישה שבית הדין יוכל להכריע בסעדים המבוקשים על ידה עליה להגיש תביעות מתאימות עם עותק לתגובת הצד השני". שאלתי - מדוע ההכרעה לא יכולה להתקבל בתיק שכבר מתנהל ואותו פתח הבעל. האם פתיחת תיק מצידי עלולה לפגוע בזכויותיי. בתודה מראש -קרן

  השב
 • 05:58, 12 במאי 2013

  שלום קרן. בית הדין לא יכול לתת פיסקו דין כשאין בפניו תביעה שאת הגשת לכן את צריכה להגיש תביעות מתאימות. לשאלתך הנוספת הרי שזכויותייך לא יפגעו.

  תגובה
מנהל הפורום:יעקב בלס - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: יעקב בלס - משרד עורכי דין

בעל המשרד, בוגר הפקולטה למשפטים (1994) באוניברסיטת תל אביב ועורך דין גירושין מוסמך (1996). לעו"ד בלס
למידע נוסף

03-6521605 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי גירושין? היכן מתחילים? בית הדין הרבני? בית המשפט לענייני משפחה? מה לגבי חלוקת רכוש, הסדרי ראייה, מזונות אישה, מזונות ילדים? מתי ניתן להגיע להסכם גירושין? על כך ועל שאלות נוספות בפורום זה.

כתבות בנושא: גירושין