• דרוש העזרה-נישואים אזרחיים,גירושין ומה שבניהם - פורום גירושין

שאלה חדשה
 • דגנית

  נשלח ע"ידגנית 20:06, 21 במאי 2013

  שלום לכולם אני ובן זוגי רוצים להינשא אבל לא ברבנות. החלטנו לעשות זאת בקפריסין ליפני המעבר לארה"ב, שם בן זוגי היקר הולך ללמוד כ-5 שנים. מאד נודה למי שיוכל לפרט לנו האם יש חובה חוקית לדווח על הנישואים האלה לגוף כלשהו בארץ (משרד הפנים/רבנות) - אין לנו שום עניין בשינו שם המשפחה/סטאטוס או ב-"הטבות" שיש לזוגות נשואים בארץ מכיוון שאנו עוברים לחו"ל. פרט נוסף שנשמח לדעת הוא לגבי הגרושין - האם במקרה כזה של חתונה בקפריסין בלי שום הכרה בארץ מחייבת אותנו להתגרש ברבנות או שאפשר להתגרש בחו"ל וזהו? באותו עניין, במידה ואנו חייבים לערוך גרושין בארץ, מה יקרה אם לא? האם ההשלכות הן רק לגבי נישואים עתידיים, אם יהיו כאלה? תודה מראש!

  השב
 • 01:02, 29 במאי 2013

  שלום. מאחר ונישואים אזרחיים הם נישואים לכל דבר ועניין הרי שיש צורך לדווח עליהם. במקרה של גירושים ובמידה ששניכם יהודים יש חובה להתגרש דרך בית הדין הרבני או בארץ או בחול שגם שם יש בית דין רבני.

  תגובה
מנהל הפורום:יעקב בלס - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: יעקב בלס - משרד עורכי דין

בעל המשרד, בוגר הפקולטה למשפטים (1994) באוניברסיטת תל אביב ועורך דין גירושין מוסמך (1996). לעו"ד בלס
למידע נוסף

03-6521605 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי גירושין? היכן מתחילים? בית הדין הרבני? בית המשפט לענייני משפחה? מה לגבי חלוקת רכוש, הסדרי ראייה, מזונות אישה, מזונות ילדים? מתי ניתן להגיע להסכם גירושין? על כך ועל שאלות נוספות בפורום זה.

כתבות בנושא: גירושין