התחלת תהליך - פורום גירושין

שאלה חדשה
 • ספיר

  נשלח ע"יספיר 11:03, 23 במאי 2013

  שלום אני נשואה 13 שנה+2 (8+7)עובדת חצי משרה בעלי עצמאי קטן (כך הוא מגדיר את זה בדוחות הכספיים השנתיים),יש לו כספיים וחסכונות וקופות למינהם שאין לי מושג עליהם וגם חנות שרשומה על שמו בלבד שעלה הוא מקבל שכירות. מלפני הנישואים. יש משכנתא שרשומה על שיננו על הוא משלם-יש חשבונות נפרדים (עקב היותו עצמאי). מה הזכות שלי עם הגיש בקשת גירושים. ואיפוא הכי כדאי לי לפתוח את התיק. אין לי כסף לצערי לממן עו"ד, אולי יש אפשרות לעשות הסכם ביננו על מנת לקצר תהליכים? המון תודה!!

  השב
 • 01:19, 29 במאי 2013

  שלום ספיר. על פי החוק מגיע לך מחצית מכל החסכונות והכספים שחסך מיום שהתחתנתם. את אמורה להגיש תביעה רכושית לבית המשפט לענייני משפחה. אכן יש עדיפות להסכם על מנת לצמצם עלויות אך להסכם צריך שניים ואם לא תהיה הסכמה עלייך יהיה להגיש תביעה מתאימה.

  תגובה
 • 09:52, 29 במאי 2013

  שלום עו"ד בלס,
  תודה על המענה,
  רציתי לדעת האם אני אמורה להגיש בקשה בבית משפט לעיניני משפחה (התחלת תהליך),הבנתי שהם לא מתחילים תהליך של גירושים עם אין פתיחה קודם כל בבית הדין הרבני.
  האם זה נכון??
  המון תודה

  תגובה
מנהל הפורום:יעקב בלס - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: יעקב בלס - משרד עורכי דין

בעל המשרד, בוגר הפקולטה למשפטים (1994) באוניברסיטת תל אביב ועורך דין גירושין מוסמך (1996). לעו"ד בלס
למידע נוסף

03-6521605 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי גירושין? היכן מתחילים? בית הדין הרבני? בית המשפט לענייני משפחה? מה לגבי חלוקת רכוש, הסדרי ראייה, מזונות אישה, מזונות ילדים? מתי ניתן להגיע להסכם גירושין? על כך ועל שאלות נוספות בפורום זה.

כתבות בנושא: גירושין