זכויות כספיות - פורום גירושין

שאלה חדשה
  • מגי

נשלח ע"ימגי 00:25, 6 ביוני 2013

שלום. לבעלי עסק קטן שרשום על שמו וחשבונות נפרדים. אני עובדת , אין לנו נכסים משותפים , הוא עזב את הבית והגיש תביעת גרושין בביד״ר וכרך רכוש. אין לנו ילדים אנחנו נשואים שנתיים. היו שני דיונים שבהם ביקשתי שלום בית . שאלותיי הם ; 1- העסק- האם מגיע לי כספים מיום הנישואים , ואם העסק הפסיד אזי האם אני מחויבת בחצי מהחובות אם קיימים במידה ואני תובעת לחלקי ממנו ? אינני יודעת מה מצב העסק למרות שהוא מתלונן שאין לו פרנסה והוא מפסיד . 2- האם מגיעה לי כתובה ? אין עילת גרושין של בגידה וכו מצידי , אלא שאנחנו לא מסתדרים והוא רוצה לטפל בעצמו מאחר וחלה בסרטן ואני מקשה עליו ורע לו איתי . 3-האם זה שלא סיפרתי לו שאני נוטלת כדורים נגד דיכאון וחרדה לפני הנישואין מהווה עילת גרושים שמייתרת את הכתובה ? (לציין שעברתי ארוע מוחי ולכן לקחתי את הכדורים האלו , על המחלה הוא כן ידע כי סיפרתי לפני הנישואים ) 4- הוא פתח תיק בבידר , האם אני יכולה לתבוע מזונות אישה בבית משפט ? איפה כדאי לי יותר? 5- הבית שכור והוא עזב , ואינו רוצה לשלם שכירות והוצאות , איך ניתן לחייבו ? תודה וסליחה על כל השאלות ....

השב
  • 12:16, 10 ביוני 2013

שלום לך
    ראשית חשוב לציין אינני עורך דין אך לא יכולתי שלא להגיב
    לגבי זכויות בעסק ברור הוא שאם את תובעת לך שותפות ברווחים אז אותו הדין גם לגבי הפסדים ואים ישנם יהיה עלייך להשתתף במחציתם
    לגבי כתובה ושאלו
    אם חולה הוא אז עזבי אותו תני לו להתמודד עם מחלתו לבד להתעשר לא תתעשרי ורק סביר הוא שתעשירי את כיסם של עורכי הדין
    אם אין בגידה סביר מאוד להניח שלא תקבלי כתובה וכן תחשבי שכל זכויות הפנסיה שאת צברת במהלך הנישואין שלכם גם לו מגיע כמחצית לכן
    לעניות דעתי שאיש איש יילך לדרכו במלחמות לא תקבלו הרבה אם בכלל
    יום טוב לך

תגובה
  • 23:34, 17 ביוני 2013

שלום. מדובר בשאלות כבדות משקל מבחינה משפטית לכן את מוזמנת ליצור קשר עימי ואשמח לעזור לך.

תגובה
מנהל הפורום:יעקב בלס - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: יעקב בלס - משרד עורכי דין

בעל המשרד, בוגר הפקולטה למשפטים (1994) באוניברסיטת תל אביב ועורך דין גירושין מוסמך (1996). לעו"ד בלס
למידע נוסף

053-9374431 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי גירושין? היכן מתחילים? בית הדין הרבני? בית המשפט לענייני משפחה? מה לגבי חלוקת רכוש, הסדרי ראייה, מזונות אישה, מזונות ילדים? מתי ניתן להגיע להסכם גירושין? על כך ועל שאלות נוספות בפורום זה.

כתבות בנושא: גירושין