שאלה בעלת כמה חלקים - פורום גירושין

שאלה חדשה
 • מירה

  נשלח ע"ימירה 07:22, 22 ביוני 2013

  שלום, אני מתחילה תהליך גירושין ורוצה לדעת כמה פרטים, בבקשה. 1. בעלי ואני נשואים נישואים דתיים. כבר שנים אני המפרנסת של הבית. בעלי רשום כעובד אצלי בעסק, ויש לו נכות דרך ביטוח לאומי. האם יש סיכוי שבעלי יצליח לקבל ממני מזונות? 2. במידה ובעלי תופס אותי בוגדת, האם יש תוצאה על אחזקת הילדים? על דמי מזונות ילדים? ובכלל מה כן ההשלכות בכך? 3. האם בעלי יכול לעצור אותי מלהתגרש במידה ויבקש בבית הדין הרבני שלום בית? והאם עצם היותי אישה בוגדת ייגן עלי במצב זה? 4. במידה ואני עוברת לגור בדירה אחרת בקרבת מקום לבעלי, האם אני יכולה לקחת את ילדי? האם יש לכך השלכות בתהליך הגירושין? 5. האם בעלי יהיה צריך לשלם מזונות ילדים רק מרגע שחתמנו על משהו, או כבר מרגע שעברתי לדירה אחרת? תודה רבה מראש.

  השב
 • 00:11, 10 ביולי 2013

  שלום מירה. את לא אמורה וצריכה לשלם לבעלך מזונות עלצפי דין ועל פי ההלכה הפסוקה. עצם הבגידה אינה מהווה עילה להפחתת המזונות או פגיעה בתפקוד שלך בשאלה מי יחזיק בקטינים שכן ההשלכות של בגידה הם הפסד הכתובה והפסד מזונות אישה.אם בעלך יטען בבית הדין שאת בוגדת ואת תאשרי את זה אז בית הדין יחייב אותכם להתגרש מאחר ואת אסורה על בעלך ועל בועלך. לשאלתך הנוספת דמי המזונות נפסקים מיום פסיקת בית המשפט או מיום שאתם מגיעים להסכם ביחס למזונות ובית המשפט מאשר את ההסכם.

  תגובה
מנהל הפורום:יעקב בלס - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: יעקב בלס - משרד עורכי דין

בעל המשרד, בוגר הפקולטה למשפטים (1994) באוניברסיטת תל אביב ועורך דין גירושין מוסמך (1996). לעו"ד בלס
למידע נוסף

03-6521605 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי גירושין? היכן מתחילים? בית הדין הרבני? בית המשפט לענייני משפחה? מה לגבי חלוקת רכוש, הסדרי ראייה, מזונות אישה, מזונות ילדים? מתי ניתן להגיע להסכם גירושין? על כך ועל שאלות נוספות בפורום זה.

כתבות בנושא: גירושין