הסדרי ראיה בחגים - פורום גירושין

שאלה חדשה
 • יובל

  נשלח ע"ייובל 17:27, 25 באוגוסט 2013

  שלום רב התגרשתי לפני כשנתיים בהסכם גירושין שאושר בבית הדין הרבני וקיבל תוקף של פסק דין כמו כן במסגרת ההסכם כללנו את נושא הסדרי הראייה בחגשים סופשים ואמצע שבוע.לגבי החגים נקבע שהביקורים יחולקו לסירוגין באופן שווה ברצוני לציין שהתגרשנו בפועל בנובמבר 2011 .בראש השנה שלאחר מכן גרושתי פנתה לבית הדין בבקשה לבטל את הסדרי הראייה במעמד צד אחד מכיוון שהעלתה בפניהם טענות שיקריות כאלה ואחרות.בסופו של דבר נאלצנו להמתין להתערבות פקידת סעד וזו הגישה תסקיר לבת הדין בהמלצה לחדש את הסדרי הראיה כסדרם ובית הדין אימץ את המלצותיה ואף הפיק צו המורה על קיום הסדרים כנכתב בהסכם הגירושין. השנה פניתי זה לא מכבר לפקידת הסעד על מנת לקבל את ילדיי לראש השנה וזו טוענת כי סבב ההסדרים מבחינתה הוא מהרגע שהיא נכנסה לתמונה ומיכוון שקיבלתי את ילדיי לשבועות השנה אני זכאי לקבל אך ורק בחג ראשון של סוכות וחצי מחול המועד הווה אומר שזו השנה השניה שלא אקבל את ילדיי לראש השנה ורק בשנה הבאה אוכל לקבלם. הודעתי לפקידת הסעד כי העניין אינו מקובל עלייי ולא יתכן שאני יחכה 3 שנים לקבל את ילדיי להסדרי קשר בראש השנה. השאלות הנשאלות הן: א.מכיוון שהמזן העומד לרשותי כל כך קצר האם אני יכול לפנות לפקידת הסעד המחוזית על מנת שזו תשנה את החלטת פקידת הסעד המטפלת בענייני? ב.במידה והתשובה לשאלה א. היא שלילית האם באפשרותי לסור לבית המשפט לענייני משפחה בבקשה שישנו את החלטת פקידת הסעד מהסיבות שאפרט?ולקבוע מועד דחוף לדיון? כמו כן אציין כי הסכם הגירושין אושר בבית הדין הרבני ולא התקיים דיון ענייני בעניין הסדר הקשר של הילדים עימי במעמד שתי הצדדים. הדיוןן היחדי שהיה הוא ביטול הסדרים במעמד צד אחד. שבסופו של דבר ההסדרים חזרו לסדרם באישור בית הדין. כמובן שהעדיפות שלי היא לדון בעניין הקטיננים בבית המשפט ולא בבית הדין הרבני. לתשובתכם בהקדם אודה

  השב
 • 21:53, 10 בספטמבר 2013

  שלום. אתה יכול לפנות לפקידת סעד מחוזית אך על מנת לקדם וליעל אני מציע לפנות ישירות בבקשה דחופה ומתאימה לבית הדין הרבני. במקרה שתארת הסמכות הנמשכת לדון בענין הסדרי הראיה קנויה לבית הדין הרבני וזאת מאחר ובסופו של יום בית הדין הרבני דן בנושא של ביטול ההסדרים בהסכמה שלך ושל גרושתך. 

  תגובה
מנהל הפורום:יעקב בלס - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: יעקב בלס - משרד עורכי דין

בעל המשרד, בוגר הפקולטה למשפטים (1994) באוניברסיטת תל אביב ועורך דין גירושין מוסמך (1996). לעו"ד בלס
למידע נוסף

03-6521605 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי גירושין? היכן מתחילים? בית הדין הרבני? בית המשפט לענייני משפחה? מה לגבי חלוקת רכוש, הסדרי ראייה, מזונות אישה, מזונות ילדים? מתי ניתן להגיע להסכם גירושין? על כך ועל שאלות נוספות בפורום זה.

כתבות בנושא: גירושין