אשמח לתשובה מקצועית בבקשה - פורום גירושין

שאלה חדשה
  • מאי

נשלח ע"ימאי 13:23, 11 בספטמבר 2013

בת 30 , נשואים כשנה. ההיכרות היתה קצרה מאוד מספר חודשים וההתאהבות היתה גדולה. במהלך שנת הנישואים התחוור לי כי בעלי הוא למעשה בטלן, עובד פחות מחצי משרה, ארבע פעמים בשבוע בלבד בין 3-4 שע כל פעם וההכנסה שלו בהתאם . יש לציין שהוא מקבל השלמת הכנסה מהוריו כל חודש והוא חי חיים מאוד טובים יותר מאשר ידו משגת . אני לעומת זאת עובדת משרה מלאה פלוס, יש לי חסכונות רבים מלפני החתונה. במהלך שנת הנישואים הוא חי על חשבוני, אני זו שהשלמתי לו את ההכנסה, נתתי לו כרטיס אשראי שלי והוא גיהץ על חשבוני ולא היתה לא משכרות לכבסות את ההוצאות . שאלתי: אני מבינה שאת הסכום שצברתי לפני החתונה הוא לא יכול לגעת. אך מה קורה עם הסכום שחסכתי אחרי החתונה בעבודה קשה ובלחסוך מעצמי המון דברים בזמן שהוא פיזר על עצמו כסף . האם הוא יוכל לדרוש מחצית מהסכום הזה?

השב
  • 21:04, 21 בספטמבר 2013

שלום מאי. על פי חוק יחסי ממון כל סכום שנצבר במהלך חיי הנישואין אמור להתחלק בינך לבין בעלך באופן שווה ולכן בעלך יוכל לדרוש את שחסכת בזמן נישואיכם.

תגובה
מנהל הפורום:יעקב בלס - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: יעקב בלס - משרד עורכי דין

בעל המשרד, בוגר הפקולטה למשפטים (1994) באוניברסיטת תל אביב ועורך דין גירושין מוסמך (1996). לעו"ד בלס
למידע נוסף

03-6521605 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי גירושין? היכן מתחילים? בית הדין הרבני? בית המשפט לענייני משפחה? מה לגבי חלוקת רכוש, הסדרי ראייה, מזונות אישה, מזונות ילדים? מתי ניתן להגיע להסכם גירושין? על כך ועל שאלות נוספות בפורום זה.

כתבות בנושא: גירושין