פירוק שותפות - פורום גירושין

שאלה חדשה
 • א

  נשלח ע"יא 20:10, 14 בספטמבר 2013

  לפני כ-12 שנים אחותי ואני ירשנו נכסים משותפים אחד הנכסים הוא שטח אדמה של דונם לפני כ9 שנים היה לי קונה לנכס במחיר טוב אך אחותי הערימה קשיים בטענה שהיא רוצה לקנות את השטח אך ככל הנראה לא היה לה את הסכום והיא רצתה להיפגש עם הקונה כדי לראות אם הוא מתמקח אני סירבתי כי לא הסכמתי להטריח סתם בן אדם בידיעה שלא נמכור לו אך מבחינתו המחיר היה סגור, לפני שנתיים היא טענה שהיא רוצה לעזור לביתה ולמכור את השטח ואני אמרתי שאני מוכנה לקנות את השטח אך בערב היא התנגדה שאני אקנה בטענה שלא הבנתי אותה טוב (למרות שהמסר שהיא העבירה היה ברור מאוד), ברור שזה עניין של צרות עין בינתיים דובר שנעשה פרצלציה לחלוקת השטח וגם לזה פתאום הייתה התנגדות מצדם נכון להיום הם רוצים לעשות חלוקה של הנכסים באשר לנכס הספציפי הזה הם לא רוצים לעשות פרצלציה דבר שיעלה את ערך הנכס אלא הם רוצים לקבל את הנכס לפי הערך שלו ללא החלוקה (גיסי הוא קבלן) וכנראה לעשות פרצלציה לבד אני מתנגדת לכך שאלתי היא האם הם יכולים לחייב אותי לבצע פירוק שותפות ולמכור את הנכס במתכונתו הנוכחית או שאני יכולה לדרוש קודם ביצוע פרצלצייה ורק אחר כך להחליט לגבי השטחוכן הודעה:

  השב
 • 21:22, 21 בספטמבר 2013

  שלום. עקרונית כל שותף יכול לדרוש פירוק שיתוף בכל רגע נתון ללא קשר לפרצלציה. בכל מקרה אם תוגש תביעה לפירוק שיתוף את יכולה להעלות את טענתך הנל וסביר להנייח שבית המשפט ימנה כונס נכסים לצורך מכירת השטח וכונס הנכסים יוכל לטפל בנושא הפרצלציה ואף להכנס בנעלי אחותך ולחתום על המסמכים הרלוונטיים לצורך ביצוע הפרצלציה ומכירת השטח במחיר השוק.

  תגובה
מנהל הפורום:יעקב בלס - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: יעקב בלס - משרד עורכי דין

בעל המשרד, בוגר הפקולטה למשפטים (1994) באוניברסיטת תל אביב ועורך דין גירושין מוסמך (1996). לעו"ד בלס
למידע נוסף

03-6521605 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי גירושין? היכן מתחילים? בית הדין הרבני? בית המשפט לענייני משפחה? מה לגבי חלוקת רכוש, הסדרי ראייה, מזונות אישה, מזונות ילדים? מתי ניתן להגיע להסכם גירושין? על כך ועל שאלות נוספות בפורום זה.

כתבות בנושא: גירושין