האם הסכם גירושין מבטח החלטת חוב במזונות זמניים? - פורום גירושין

שאלה חדשה
 • אביחי

  נשלח ע"יאביחי 10:52, 19 בספטמבר 2013

  שלום. לגרושתי ולי קיים הסכם גירושין שקיבל תוקף של פסק דין ובו מפורטים כלל הנושאים, לרבות דמי מזונות, שהולכים וגדלים עם השנים (קיבלתי "הנחה" במזונות בשנים הראשונות לאחר וויתור מצידי על חלק ממחצית הדירה שמגיעה לי, שהיא קונה ממני). בהסכם הגירושין כתבנו שאין לנו כל התחייבות כספית זה כלפי זו מכל סוג שהיא. אממה, כעת היא דורשת ממני חוב על מזונות עבר שלטענתה לא שילמתי - מדובר בסכום של כ-3000 ש"ח, לטענתה (קיימת מחלוקת ביננו בעניין). אדגיש כי ניתנה בזמנו החלטת בית משפט בדבר מזונות זמניים, שהתחלתי לשלם באיחור, לכן את החוב על התקופה בה לא שילמתי פרסו לי לתשלומים שאוסיף למזונות השוטפים כל חודש עד כיסוי החוב. האם הסכם הגירושין מבטל את אותו חוב העבר או שעלי לשלמו?

  השב
 • 21:16, 21 בספטמבר 2013

  שלום אביחי. אם בהסכם הגירושין כתבתם שאין לכם התחיבויות כספיות האחד כלפי השני אז תנאי זה לכאורה מונע מאת גרושתך לפתוח כנגדך תיק הוצאה לפועל בגין חוב מזונות שנוצר לפני החתימה על הסכם הגירושין. יחד עם זאת צריך לקרוא את סעיף המזונות שהוסכם על ידכם בהסכם הגירושין על מנת שאוכל לבחון את התמונה בכללותה.

  תגובה
מנהל הפורום:יעקב בלס - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: יעקב בלס - משרד עורכי דין

בעל המשרד, בוגר הפקולטה למשפטים (1994) באוניברסיטת תל אביב ועורך דין גירושין מוסמך (1996). לעו"ד בלס
למידע נוסף

03-6521605 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי גירושין? היכן מתחילים? בית הדין הרבני? בית המשפט לענייני משפחה? מה לגבי חלוקת רכוש, הסדרי ראייה, מזונות אישה, מזונות ילדים? מתי ניתן להגיע להסכם גירושין? על כך ועל שאלות נוספות בפורום זה.

כתבות בנושא: גירושין