לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
מיכל

כתב תביעה

לעו"ד בלס רציתי להודות לך על התשובה. ברצוני לשאול מס' דברים נוספים. כפי שאמרתי אני זוכה עפ"י צוואה בכספים עפ"י פוליסות ביטוח ובכוונתי להגיש תביעה בביהמ"ש לעניני משפחה כנגד מי שטוענת שהיא מוטבת ולצרף לתביעה את חברת הביטוח. כפי שכתבתי לך חברת הביטוח הקדימה והגישה בביהמ"ש לעניני משפחה טען ביניים ונקבע מועד לדיון (שטרם הגיע) ומועדים להגשת תצהירים לכל הצדדים (חברת הביטוח 60 יום לפני הדיון ואילו אני והמוטבת 30 יום לפני הדיון). רציתי לשאול: 1) האם התצהירים שנקבעו בהליך של חברת הביטוח זה בעצם תצהירים שכולם יחקרו על זה לאחר מכן. שכן אפילו לא נקבע להגיש הודעת פרטים אלא ישר תצהירים. 1) מתשובתך הבנתי התצהיר שעליי לצרף לתביעה שאני אגיש הוא תצהיר שבו נאמר שכל האמור בתביעתי נכון ואמת לפי אמונתי וידיעתי. כלומר האם אכן די בתצהיר הכולל רק את האמור לעיל, כלומר את השורה הכללית הזו ואין צורך בתצהיר מפורט כמו שמגישים בהליך אזרחי? אם העובדות בתביעה הם בידיעת אנשים אחרים שיצטרכו בהמשך לתת תצהירי עדות ראשית ולא בידיעתי גם אז אני יכולה לצרף את התצהיר של הנוסח של השורה הנ"ל לתביעתי או שבמקרה זה אנילא אמורה לצרפו? 2) האם לדעתך עצם זה שחברת הביטוח פתחה בהליך לפניי יכול לגרום לכך שביהמ"ש ימחוק לי את התביעה? 3) האם לדעתך אכן כדאי לי להיות במסלול בו אני מגישה תביעה עצמאית מאשר במסלול בו אני משיבה לטען ביניים של חברת הביטוח מבחינת היכולת לשטוח את כל טענותיי וכו'? 4) האם נראה לך שאם אגיש את התביעה יש סיכויים רבים שזה ייתר את הגשת התצהירים שנקבעו ע"י ביהמ"ש בהליך של טען הביניים של חברת הביטוח. שהרי זה בעיה כי אם אני מגישה תביעה זה רק ההתחלה וטרם בשלו התנאים להגשת תצהירי עדות ראשית. והנה בהליך של חברת הביטוח אני כבר צריכה להגיש תצהיר מטעמי. וזה בעייתי. מה דעתך?

עורך דין יעקב בלס

שלום מיכל. התצהירים שנקבעו בהליך של חברת הביטוח הם תצהירים שיחקרו עליהם בהמשך. לשאלתך השנייה בשלב של הגשת התביעה אין צורך בתצהיר מפורט אלא בתצהיר אימות בלבד ואת חייבת לצרף את התצהיר בכל מקרה. לשאלתך השלישית עצם העובדה שחברת הביטוח פתחה ראשונה בהליך לא יביא למחיקת התביעה שאת הגשת.לשאלתך הרביעית עדיף לך משפטית להיות במסלול עצמאי של הגשת תביעה על ידך. לשאלתך הרביעית נושא הגשת התצהירים נתון לשיקולו של בית המשפט.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום גירושין