משמורת ומזונותת - פורום גירושין

שאלה חדשה
 • דני

  נשלח ע"ידני 23:24, 7 באוקטובר 2013

  שלום, אני ורעייתי מתגרשים עוד כשבועיים (סידור גט בבית הדין הרבני). יש לנו שני ילדים בני 2 ו-3. ביה"ד קבע מזונות זמניים בסך 1,500 ש"ח לכל ילד: 1. האם הסכום כולל מדור וחינוך. 2. האם זו אינדיקציה לסכום המזונות הכולל הקבוע שייפסק. 3. רעייתי דורשת שאקח אותם פעמיים בשבוע כולל לינה (איסוף מהגן+לינה+לקיחה לגנים בבוקר למחרת), האם אין זה בפועל משמורת משותפת שיש לה השלכה ישירה על גובה המזונות. 4. האם בגילם ניתן לבקש משמורת משותפת. 5. האם ניתן לחייב אותי להלין אותם אצלי. 6. היא מונעת ממני בינתיים לראות אותם בתואנת חוב מזונות (שולם לה בפועל מעל ומעבר לפסק הדין)- מה ניתן לעשות והאם מותר לה לכרוך חוב מזונות באי התרת הסדר ראייה??

  השב
 • 23:22, 13 באוקטובר 2013

  שלום. עניתי לך על חלק מהשאלה בשאלתך הראשונה. לינה פעמיים בשבוע בהחלט בבחינת משמורת משותפת. משמורת משותפת יכולה בהחלט להשפיע על גובה המזונות שבית המשפט יפסוק.לא ניתן לחייב אותך להלין את הילדים אצלך. אם אשתך מונעת ממך לראות את הילדים אתה יכול להגיש תלונה במשטרה בגין הפרת צו שיפוטי או לפנות לבית המשפט בבקשה מתאימה שכן אין קשר בין אי תשלום המזונות להסדרי הראיה.

  תגובה
מנהל הפורום:יעקב בלס - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: יעקב בלס - משרד עורכי דין

בעל המשרד, בוגר הפקולטה למשפטים (1994) באוניברסיטת תל אביב ועורך דין גירושין מוסמך (1996). לעו"ד בלס
למידע נוסף

03-6521605 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי גירושין? היכן מתחילים? בית הדין הרבני? בית המשפט לענייני משפחה? מה לגבי חלוקת רכוש, הסדרי ראייה, מזונות אישה, מזונות ילדים? מתי ניתן להגיע להסכם גירושין? על כך ועל שאלות נוספות בפורום זה.

כתבות בנושא: גירושין