מסמכים- לא הבנתי את תשובתך - פורום גירושין

שאלה חדשה
 • מיכל

  נשלח ע"ימיכל 03:49, 14 באוקטובר 2013

  לעו"ד בלס ביום 12.10.13 שאלתי אוותך אם מחובתי עפ"י התקנה להגיש לא רק רשימת מסמכים אלא גם לצרפם. והשבת שעם הגשת תצהירי העדות הראשית אוכל להגיש את כל המסמכים. האם זה אומר שעם הגשת התביעה לא צריך להגיש את המסמכים למרות שהתקנה מחייבת? מה אתה עושה מנסיונך בתביעה בתיק עזבונות האם אתה מצרף רשימת מסמכים שמפרטת את המסמכים וכן העתקים שלהם לתביעה. או שאת המסמכים מצרף רק לתצהירי העדות הראשית? האם ביהמ"ש יקפיד שאכן מילאתי את התקנה ושצירפתי את המסמכים כבר עם הגשת התביעה? ודבר נוסף שחשוב לי שתשיב האם אפשר באמצעות חקירה נגדית של הנתבעת בהמשך התיק (כשזה יתקדם לשלב כזה) להגיש מסמכים באמצעות חקירתה שמעולם לא צורפו לא לתביעה שלי ולא לתצהירי העדות הראשית שאגיש או שזה יחשב בהפתעה ואסור?

  השב
 • 22:15, 15 באוקטובר 2013

  שלום לך. אם יש בידייך את כל המסמכים תצרפי אותם לכתב התביעה כמתחייב בתקנות אולם אם במועד הגשת התביעה אין בידייך את כל המסמכים תנסי להשיג את המסמכים ותצרפי אותם לתצהיר העדות ראשית. בית המשפט לא ימנע ממך להגיש את המסמכים לתצהיר עדות הראשית גם אם לא הגשת אותם כמצורפים לכתב התביעה אם המסמכים חשובים לצורך חשיפת האמת מה גם שבית המשפט לענייני משפחה יכול לסטות מהתקנות אם הוא מוצא לנכון לעשות כך. לשאלתך השנייה את יכולה במסגרת חקירה נגדית להציג מסמכים לעד שלא צירפת לתביעה ולתצהיר עדות הראשית בכדי להוכיח כי העד לא אמין או לא דובר אמת ואם בית המשפט יתרשם שהמסמכים חשובים לצורך חשיפת האמת הוא יסמן אותם ויקבלם כראיה. 

  תגובה
מנהל הפורום:יעקב בלס - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: יעקב בלס - משרד עורכי דין

בעל המשרד, בוגר הפקולטה למשפטים (1994) באוניברסיטת תל אביב ועורך דין גירושין מוסמך (1996). לעו"ד בלס
למידע נוסף

03-6521605 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי גירושין? היכן מתחילים? בית הדין הרבני? בית המשפט לענייני משפחה? מה לגבי חלוקת רכוש, הסדרי ראייה, מזונות אישה, מזונות ילדים? מתי ניתן להגיע להסכם גירושין? על כך ועל שאלות נוספות בפורום זה.

כתבות בנושא: גירושין