• יעל

  נשלח ע"ייעל 22:09, 19 באוקטובר 2013

  אני זוכה עפ"י צוואה וטוענת לזכויות בפוליסות ביטוח של המנוח עפ"י הצוואה. בפוליסות הביטוח של המנוח נכתב לפני מס' שנים שמו של אדם מסויים ממשפחתו כמוטב. אני מגישה תביעה כנגד המוטב אליה תצורף חברת הביטוח. בהתעלם מסיוכיי התביעה אודה לכם שתשיבו על השאלות הבאות: 1)ככל שאטען שלא ברור בכלל שהחתימה על הצעת הביטוח היא של המנוח. האם נטל ההוכחה להוכיח שזו חתימת המנוח חלה עליי כתובעת או שהיא תחול על המוטב שהוא הנתבע? 2) האם טענה שכזו עלולה לסכן אותי בכך שאני פותחת פתח לחברת הביטוח לטעון שאם זה לא חתימת המנוח לא מגיעה לאף אחד את הכספים עפ"י אותן פוליסות ביטוח (לא לי כזוכה עפ"י צוואה ולא למוטב). או שאם מדובר בפוליסות שאין ספק שהועברו כספים לשם מהמעסיק של אותו מנוח וממשכורתו של אותו מנוח הרי שהעלאת הטענה הנ"ל בדבר החתימה לא מסכנת אותי אל מול חברת הביטוח והיא תצטרך לשלם את הכספים אף אם יקבע כי לא הוכח שהמדובר בחתימת המנוח על ההצעה.

  השב
 • 06:51, 4 בנובמבר 2013

  שלום.הנטל להוכיח שאין זו חתימתו של המנוח חלה עלייך כתובעת.אין לך סיכון בטענה שכזו שכן אם יימצא שאין זו חתימתו של המנוח הכספים יחולקו לפי הכתוב בצוואה.

  תגובה
מנהל הפורום:יעקב בלס - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: יעקב בלס - משרד עורכי דין

בעל המשרד, בוגר הפקולטה למשפטים (1994) באוניברסיטת תל אביב ועורך דין גירושין מוסמך (1996). לעו"ד בלס
למידע נוסף

03-6521605 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי גירושין? היכן מתחילים? בית הדין הרבני? בית המשפט לענייני משפחה? מה לגבי חלוקת רכוש, הסדרי ראייה, מזונות אישה, מזונות ילדים? מתי ניתן להגיע להסכם גירושין? על כך ועל שאלות נוספות בפורום זה.

כתבות בנושא: גירושין