חלוקת רכוש לפני גירושין - פורום גירושין

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 11:04, 23 באוקטובר 2013

  הי, בן 40 מעמד בינוני נשוי כ 10 שנים + 3 ילדים. יש חברת סטארטאפ שלא השקיעו בה ( קיבלתי הלוואה מהממשלה - מדען ראשי) ויש לנו דירה משותפת ובנוסף שמי רשום בטאבו כ 25% על הדירה של אימא שלי מאז היותי ילד. אני רוצה להיפרד מאישתי שכן אני לא מאושר איתה, לא היה בגידות (עד כמה שידוע לי) אבל אני רוצה לעשות זאת בהדרגה בתקופה של כשנה בכדי להפחית את הפגיעה בילדים. השאלה נוגעת לחלוקת רכוש ומה הדרך הנכונה לעשות זאת. חבר עו"ד אמר לי שבאם ישקיעו בחברה שלי, בזמן שאני נשוי, זה יחשב כאילו זה נכס בשווי X (לפי השווי שההשקעה מקנה לחברה) ואז בדיון על חלוקת רכוש זה יחשב כאילו אני נשאר עם נכס בשווי X, מה שבאופן מציאותי לא בדיוק נכון שכן 99% מהסטארטאפים נסגרים ואז שווים 0. האם זה נכון ומה ניתן לעשות? ( כרגע כאמור אין השקעה והחברה לא מכניסה כסף). מה נהוג לעשות עם דירה? למכור ולהתחלק? חסכונות פנסיה וכו? האם ניתן להניח, באופן כללי, שכל רכוש/כסף שהגעתי איתו לקשר נשאר שלי וכל רכוש/כסף שצברתי במהלך הנישואין מתחלק ב 2? האם יש ריכוז של מידע בנוגע לשאלות כאלה? תודה, משה

  השב
 • 07:04, 4 בנובמבר 2013

  שלום משה . הדירה על פי דין לא אמורה להתחלק וזה מאוד תלוי אם התגוררנו בדירה וכמה זמן . כספים שצברת לפני הנישואין ישארו שלך ואכן עדיף לא להשקיע כעת בחברה.

  תגובה
מנהל הפורום:יעקב בלס - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: יעקב בלס - משרד עורכי דין

בעל המשרד, בוגר הפקולטה למשפטים (1994) באוניברסיטת תל אביב ועורך דין גירושין מוסמך (1996). לעו"ד בלס
למידע נוסף

03-6521605 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי גירושין? היכן מתחילים? בית הדין הרבני? בית המשפט לענייני משפחה? מה לגבי חלוקת רכוש, הסדרי ראייה, מזונות אישה, מזונות ילדים? מתי ניתן להגיע להסכם גירושין? על כך ועל שאלות נוספות בפורום זה.

כתבות בנושא: גירושין