גירושין - פורום גירושין

שאלה חדשה
 • אריק

  נשלח ע"יאריק 18:32, 5 בנובמבר 2013

  שלום רב יש לי 2 שאלות 1. היתה תקופה שגיליתי שאישתי בוגדת בי עם מישהו מהחוג לריקודי עם היא היתה מתבשמת ומתקלחת לפני שהיתה הולכת, בהמשך גיליתי ששינתה את השם שלו בטלפון לשם של בחורה, היו מתכתבים המון ואף יש ברשותי מייל מודפס שבו היא אומרת לו שרוצה לעזוב אותי ומסיימת בזה שאוהבת אותו היא הכחישה את הרומן זמן רב וטענה שהחברת טלפונים אשמה בזה שהוא מופיע תחת שם של בחורה וכו וכו עמדנו בפני גירושין ואני עצרתי הכל... הלכנו לטיפול זוגי וזה לא ככ מצליח האם מה שיש לי מספיק כדי להראות שבגדה ובכך לא לשלם לה את הכתובה? היא כיום מודה ברומן אך מתנגדת בכל תוקף לכך שהיה סקס או מגע מיני (אני נוטה להאמין לכך) ואומרת שהכל התרחש כתוצאה מבעיות בינינו 2. אם היא זו שרוצה להתגרש ואני לא מסכים - והיא זו שבעצם הולכת ומגישה תביעת גירושין (משנה איפה??) אז היא זכאית לכתובה? 3. אני הגעתי לנישואים עם תיק מניות, רכב וכסף (הכל סביב 150K) - נשואים שנתיים ללא ילדים ויש לנו חשבון משותף היא זכאית לחצי מהכל?

  השב
 • 10:59, 12 בנובמבר 2013

  ועוד משהו קטן
  אם אני מחר מחליט שאני לא מצליח להתמודד עם הבגידה, אפילו שהלכנו לטיפול וכל הקשר ניצל ביוזמתי
  יש "חוק התיישנות" לדברים כאלה?
  המכתב בן 4 חודשים היום... אז במקרה והוא מספק בכדי להוכיח בגידה (אישתי מודה לחלוטין שהיתה בקשר עם אותו בחור, אך שולללת מכל וכל מגע מיני)
  עד מתי אני יכול "לעשות בו שימוש" כדי שבמקרה של גירושין לא אצטרך לשלם לה ץ

  תודה רבה

  תגובה
 • 21:31, 14 בנובמבר 2013

  שלום אריק. אתה חייב להשתמש במכתב במסגרת תביעה לגירושין שעליך להגיש בהקדם שכן אם יעבור זמן ראיה זו יכולה להיות מינורית וזה יראה שמחלת לה וויתרת על טענותיך ולכן עליך להגיש תביעה לגירושין בהקדם באם הנך חפץ להשתמש במכתב שיש בידך.

  תגובה
 • 23:04, 16 בנובמבר 2013

  עו"ד בלס שלום

  תוכל להגדיר מסגרת זמן (פחות או יותר...) ?
  את המכתב מצאתי לפני 4 חודשים - הוא יכול להיות תקף עד שנה בערך?
  הרי לתקן נישואים, ללכת לטיפול זוגי, לנסות להתגבר על משבר אמון לא לוקח יום או חודש.....

  חצי שנה? שנה מהבגידה זה עדיין יתפוס?

  תגובה
 • 21:26, 14 בנובמבר 2013

  שלום אריק. זה לא משנה מי מגיש את התביעה אתה או אשתך לכאורה לפי מה שתארת אשתך לא זכאית לקבל את כתובתה. בנוגע לכל הכספים שחסכת כולל הזכויות מגיע לאשתך מחצית.

  תגובה
מנהל הפורום:יעקב בלס - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: יעקב בלס - משרד עורכי דין

בעל המשרד, בוגר הפקולטה למשפטים (1994) באוניברסיטת תל אביב ועורך דין גירושין מוסמך (1996). לעו"ד בלס
למידע נוסף

03-6521605 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי גירושין? היכן מתחילים? בית הדין הרבני? בית המשפט לענייני משפחה? מה לגבי חלוקת רכוש, הסדרי ראייה, מזונות אישה, מזונות ילדים? מתי ניתן להגיע להסכם גירושין? על כך ועל שאלות נוספות בפורום זה.

כתבות בנושא: גירושין