משמורת משותפת - פורום גירושין

שאלה חדשה
 • ל

  נשלח ע"יל 14:04, 11 במרץ 2014

  שלום, אני רוצה להתחיל בתהליך גירושין ובעלי בכלל לא מעוניין בצעד זה. בכל מקרה יש לי 2 ילדים בן שנה וחצי ושלוש וחצי ברור לי שאם אני מתחילה בהליכין בעלי ידרוש משמורת משותפת ואני מעוניינת שיהיו אך ורק אצלי. מה החוק אומר לגבי זה? בנוסף, אין לי מה לחפש בכלל באזור הקריות (שם אנו גרים כיום), אין לי שם משפחה ולא אף אחד האם ניתן לחייב אותי להישאר באזור? תודה

  השב
 • 23:01, 13 במרץ 2014

  שלום. השיקול המונחה בנושא של משמורת משותפת הוא אם יש שיתוף פעולה בין ההורים, מרחק המגורים בין ההורים והעיקרון הכי חשוב הוא טובת הילדים. אם אכן ישנה הידברות בין ההורים לרבות שיתוף פעולה בכל הנוגע לקטינים ומרחק המגורים בין ההורים הוא קטן וטובת הילדים בהתאם לנסיבות מתיישבת עם משמורת משותפת אזי יש סיכוי סביר כי בנסיבות כנ״ל בית המשפט יפסוק משמורת משותפת.לגבי שאלתך הנוספת תשובתי היא שכל עוד המעבר לעיר אחרת והמרחק בין העיר שאת מתגוררת כיום לבין העיר שאת חפצה לעבור לא יפגע בהסדרי הראייה בין האב לבין הקטינים אזי את יכולה לעבור מקום מגורים. 

  תגובה
מנהל הפורום:יעקב בלס - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: יעקב בלס - משרד עורכי דין

בעל המשרד, בוגר הפקולטה למשפטים (1994) באוניברסיטת תל אביב ועורך דין גירושין מוסמך (1996). לעו"ד בלס
למידע נוסף

03-6521605 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי גירושין? היכן מתחילים? בית הדין הרבני? בית המשפט לענייני משפחה? מה לגבי חלוקת רכוש, הסדרי ראייה, מזונות אישה, מזונות ילדים? מתי ניתן להגיע להסכם גירושין? על כך ועל שאלות נוספות בפורום זה.

כתבות בנושא: גירושין