ביטוח - שמירת היריון - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
 • גלית

  נשלח ע"יגלית 09:54, 14 במרץ 2012

  שלום, אני בשמירת הריון כחודש ולפניי מס' חודשים נוספים כאלה. במקום עבודתי יש ביטוח אובדן כושר עבודה שמכסה שמירת הריון. האם אני זכאית לתשלומים גם מביטוח הלאומי וגם מהביטוח אובדן כושר העבודה?

  השב
 • 17:11, 18 במרץ 2012

  שלום גלית ומזל טוב על ההריון.

  יש לבדוק את הפוליסה שלך, האם בכלל יש בה כיסוי לאובדן כושר עבודה במקרה של שמירת הריון, זה לא ברור מאליו. לגופו של עניין במרבית הפוליסות תגמולי הביטוח לאומי מקוזזים מהסכומים המשולמים ע"י חב' הביטוח (במקרה של תאונת עבודה למשל) אבל שוב זה לא גורף ויש פוליסות שבאופן מפורש קובעות כי כספים של הביטוח לאומי לא נחשבים ורק כספי פיצויים מחברות ביטוח נוספות יקוזזו ולא כספי הביטוח לאומי.

  מה שאומר לנו שנצלי את הזמן בשמירת הריון והעבירי לנו העתק מהפוליסות.

  בברכה

  עו"ד משה גליקו

  תגובה
מנהל הפורום:אריק שלו, עו"ד

מנהל הפורום: אריק שלו, עו"ד

בעל משרד עורכי דין העוסק בדיני הביטוח הלאומי, דיני עבודה ודין אזרחי עסקי. משרדו מייצג לקוחות במגוו
למידע נוסף

077-9968204 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.