שכ"ט על שחרור - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
  • מינה טל

נשלח ע"ימינה טל 12:48, 21 באפריל 2012

האם עו"ד שמטפל בתביעת אכ"ע שלי אמור לקבל שכ"ט גם על השחרור שחברת הביטוח מעניקה לי מתשלום פרמיות? בהסכם בינינו עו"ד אמור לקבל אחוזים מכל סכום שאקבל ולדעתו סכום השחרור כלול בזה, אף על פי שאני לא מקבל כסף אלא רק פטור מתשלום פרמיות.

השב
  • 10:09, 22 באפריל 2012

לדעתי זה כן כלול בשכר הטרחה שהרי בזכות פועלו של עורך הדין אתה פטור מתשלום , בוודאי שזה נכון לפרמיות ששילמת בעבר והוחזרו לך.. אגב תברר האם לא התווסף שכ"ט לכספי שחרור הפרמיה בעבר ובעתיד

תגובה
  • 11:00, 22 באפריל 2012

זה משונה בעיני.זה לא סכום שהתקבל, זה סכום שלא נוכה מחשבוני. ברגע שיש "אירוע ביטוחי" השחרור נעשה אוטומטית. כיון שחברת הביטוח סירבה לשלם לי את שכ"ט של עו"ד שילמתי להן בעצמי.

תגובה
  • 12:37, 6 במאי 2012

במידה והשחרור נעשה אוטומטית לא היית מגישה תביעה.

תגובה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.