קיזוז קצבת נכות מביטוח לאומי - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
 • אלונה

  נשלח ע"יאלונה 11:30, 22 באפריל 2012

  שלום, לצערי חליתי במחלה (לא תאונת עבודה) שגרמה לי לנכות ואובדן כושר עבודה. בפוליסת ביטוח חיים יש נספח לאכ"ע לכן תבעתי את חב' הביטוח. הפוליסה משנת 2001 ובתנאים שלה אין התייחסות לקיזוז מביטוח לאומי. (הוכרתי כנכה בביטוח לאומי אמקבלת קצבת נכות) השאלה שלי, אם לא כתוב במפורש, האם ברירת המחדל היא שכן מקזזים קצבת נכות מביטוח לאומי או לא. ראיתי בתנאי פוליסות אחרות התייחסות מפורשת לגבי קיזוז במקרי נכות מתאונת עבודה, ובפוליסות אלו ניתן לרכוש תמורת תוספת פרמיה ביטול סעיף הקיזוז. בפוליסה שלי אין התייחסות מפורשת לגבי קיזוז פיצויי שמתקבל לביטוח לאומי. תודה,

  השב
 • 12:02, 22 באפריל 2012

  כל החרגה או פגיעה בתנאים הניתנים למבוטח צריכים להירשם באופן ברור ובולט. החרגה (פגיעה בזכויות המבוטח) מחייבים להיכתב באופן מפורש וברור. לא נרשם לא קיים.

  בברכה

  תגובה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.