פרישה עקב אובדן כושר עבודה - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
  • משה

נשלח ע"ימשה 11:45, 22 באפריל 2012

עבדתי כנהג אמבולנס שנים רבות ובעקבות פריצת דיסק ונכות של 36% פרשתי לפנסיה מוקדמת. יש לי ביטוח אובדן כושר עבודה אולם התביעה נדחתה מאחר ונאמר לי כי אוכל לעבוד בעבודות כגון סדרן או בעבודה משרדית אחרת. האם ניתן לערער על חברת הביטוח או שכדאי לפנות לביטוח לאומי?

השב
  • 11:59, 22 באפריל 2012

ניתן וצריך לתבוע את חברת הביטוח. אני מבין כי חברת הביטוח לא מתכחשת לכך שאינך יכול עוד לנהוג באמבולנס אלא היא אומרת שיש לך אפשרות לעבוד בעיסוק סביר אחר: המתאים לגילך,כושרך, השכלתך... מי אמר שחב' הביטוח צודקת ואכן יש בנמצא עבודה כסדרן/פקיד לפי נתוניך האישיים וזה אומנם עיסוק סביר או שכסדרן לא תהיה לך בעיה לשבת 8 שעות..

הנך מוזמן ליצור עמנו קשר טלפוני 03-6334286

בברכה

תגובה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.