אובדן כושר עבודה. - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
 • קובי

  נשלח ע"יקובי 22:46, 23 באפריל 2012

  שלום. עקב תאונת עבודה נישברו לי עצמות בכף הרגל,אני מגובס במשך חודשיים ובהחלמה.האים אני יכול לתבוע את הפוליסה בגין אובדן כושר עבודה? תודה.

  השב
 • 11:22, 24 באפריל 2012

  אתה זכאי, לתבוע את הביטוח לאומי. בנוסף את המעביד זאת במידה והיתה רשלנות מצדו.
  לגבי ביטוח אובדן כושר עבודה, חסרים לי נתונים כך שאשיב לך באופן כללי: במרבית הפוליסות הכיסוי חל רק מהיום ה-91 , אולם יש פוליסות שכבר אחרי חודש מיום התאונה זכאים לקבל תגמולי א.כ.ע. .
  בנוסף לא ברור משאלתך במה אתה עובד, האם עקב מצבך תאבד את כושרך לצמיתות או לתקופה זמנית -בדרך כלל יש כיסוי גם עבור תקופת אובדן כושר עבודה זמנית.

  אני מציע כי תלך לרופאים ותצבור תיעוד רפואי רב ככל הניתן, על מנת שיהיו אסמכתאות לתלונותיך.

  אחרי שלושה חודשים אם ובמידה ואין ביכולתך לשוב לעבודה פנה לרופא תעסוקתי, במקביל עליך ליידע את חברת הביטוח על התאונה כבר עכשיו.

  במידה וברצונך להסתייע בעורך דין המתמחה בתחום של נזיקין , ביטוח לאומי או אובדן כושר עבודה אני אשמח לסייע לך - מס' הטלפון שלנו במשרד הוא 03-6334286

  רפואה שלמה

  בברכה

  תגובה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.