אבדן כושר עבודה - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
 • אדי.ל.

  נשלח ע"יאדי.ל. 16:39, 3 במאי 2012

  21 פברואר 2012 רופא מומחה לכתפיים קבע כתף קפואה הפסקת עבודה לשלושה חודשים. עובד מחסנאי קשה מאד כ-8 שנים.סוכרתי כ-15 שנים.כאבי גב כתפים צוואר מלווים אותי מס שנים. כאבי כתפיים לפני כ-שנתיים.לפני כ-שלוש שנים שני צינטורים,(סטנדים)עקב לחץ ריבים צעקות וכמעט מכות עם נהגים/ספקים.רופא תעסוקתי השבית לשלושה חודשים,הוא מתכתב עם מקום העבודה למצוא לי משרה קטנה ללא הרמת משאות ע"פ בקשתי.שאלתי:האם הייתי צריך להגיש תביעה ל-מ.ל.לכבר מהתחלה. החברה בה אני מועסק מורידה לי מהשכר את החזקת הרכב וזה פגע בתלוש השכר שלי. יש עוד הרבה לכתוב. מבקש התייחסותך לעניין. תודה

  השב
 • 12:35, 6 במאי 2012

  אתה שואל על הכל חוץ מעניין אובדן כושר העבודה. במידה והפגיעה בכתף נעוצה בתאונה או מחלת מקצוע הקשורה לעבודה עליך לתבוע את המוסד לביטוח לאומי. אתה יכול להגיש תביעה לביטוח לאומי בתוך שנה מיום התאונה. לאחר מועד זה גם ניתן לתבוע אבל יש קיזוז של כספים שהגיעו לך בשנה הראשונה. אתה מדבר על תאונה או חבלה "טרייה" כך שעדיין לא מאוחר לפנות לביטוח לאומי בתביעה לנכות מעבודה או נכות כללית במידה ואין קשר למעביד או לעבודה.

  בברכה
  עו"ד משה גליקו

  תגובה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.