פגיעה בעבודה - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
 • בן

  נשלח ע"יבן 16:03, 8 במאי 2012

  עו"ד גליקו שלום רב! עבדתי במשך כחודשיים כמנהל מטבח באולם אירועים. באחד הערבים התפתח ויכוח חריף ביני ובין אחד העובדים,מה שגרר התמוטטות עצבים מצידי.. מיד אחרי הוויכוח התחלתי להרגיש שידיי ורגליי נרדמות-נימול. יומיים אחר כך אושפזתי בבית חולים. הרופאים קבעו שיש רושם שמחלתי נגרמה מוירוס. שאלתי היא האם ניתן להוכיח שהפגיעה,גם אם נגרמה מהוירוס,קשורה באופן כזה או אחר לעבודתי? כמה נקודות ציון: תנאי העבודה היו פחותים משמעותית מהמקובל בענף. הרופאים הגיעו לאבחנה רק אחרי 3 שבועות אישפוז. אני אדם בריא בדרך כלל,המון שנים בענף,ומעולם לא הייתי במצב דומה. אודה לך על התייחסותך.

  השב
 • 11:32, 13 במאי 2012

  צריך בשביל זה חוות דעת רפואית לברר מה מקור הוירוס. לא פשוט לקשר בין הויכוח לוירוס, במידה ותנאי עסטריליות ירודים וניתן לבדוק ולהוכיח כי מקור הוירוס בעבודה אז מיותר עניין הויכוח. לעיתים חולים נדבקים בוירוסים קשים דווקא במהלך האשפוז בבית החולים..

  בהצלחה

  תגובה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.