תביעה לאבדן כושר עבודה - עזרה לעו"ד צעיר - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
 • יואל

  נשלח ע"ייואל 09:43, 13 במאי 2012

  שלום רב הגשתי עבור לקוח שלי תביעה לבית המשפט בגין אבדן כושר עבודה. באם נזכה הוא אמור לקבלת תשלומים חודשיים בסך של 4,000 ש"ח לחודש. שאלתי היא כיצד נהוג לגבות את שכר הטרחה במקרים אלו- נא עזרתכם.

  השב
 • 11:26, 13 במאי 2012

  ראשית תלוי בהסכם שכר טרחה עליו חתמת עם הלקוח. יש כמה אפשרויות , האחת חתונה עם הלקוח והפרשת סכום חודשי, זה מסורבל ומותנה באמון הדדי, היתרון מבחינת מס הכנסה ומקבלים את מלוא שכר הטרחה. אפשרות שניה זה לבקש מחברת לעשות היוון של שכר הטרחה ולשלם בנפרד כמקובל אצלם עד 15% מע"מ ואז אתה משוחרר מהלקוח. לעיתים חברת הביטוח לא מוכנה לשלם מראש שכר טרחה לזמן ארוך שיתכן ומשהו ישתנה חו"ח הלקוח ימות או להבדיל יחזור לעבודה ואז מציעים ששכר הטרחה לעתיד יהיה מחצית מהמקובל קרי רק 7.5% לעתיד ומלא לעבר.

  בהצלחה

  תגובה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.