אובדן כושר חלקי וספציפי - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
 • אריאל

  נשלח ע"יאריאל 09:41, 30 ביולי 2012

  מה בין אובדן כושר עבודה חלקי לאובדן כושר עבודה ספציפי בפוליסת הביטוח?

  השב
 • 17:59, 2 באוגוסט 2012


  שלום אריאל
  למעשה אין קשר בין השניים אובדן כושר עבודה חלקי קיים בחלק מפוליסות א.כ.ע ומשמעו שאם אדם נפצע או חלה באופן שיכול לחזור לעבודה אבל לא להיקף המשרה הקודם הוא יקבל רק חלק מהסכום הנקוב בגין אובדן כושר עבודה מלא, אינני נכנס כרגע לפירוט כמה הוא יקבל כי זה לא לינארי בהתאם לאחוזי הנכות אלא בהתאם לנוסחה המפורטת בפוליסה.
  אובדן כושר עבודה ספציפי מבטח את העיסוק של המבוטח בדרך כלל זה חל על "צווארון לבן" קרי עבודות משרדיות ולא עבודות שטח ייצור וכו' . במקרה של צווארון כחול הפוליסה מציינת כי זה לא משנה אם אינך יכול לחזור לעבודתך הקודמת מספיק שניתן למצוא לך עבודה המתאימה למקצועך הכשרתך וניסיונך כך שאם היית פועל ייצור ואינך יכול לחזור למפעל אבל אתה יכול לעבוד כשומר בבית ספר אז לצורך הפוליסה זה עיסוק סביר אחר התואם להכשרתך מקצועך וניסיונך.
  בהצלחה,

  תגובה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.