פיטורי עובדת עם אישור מרופא תעסוקתי - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
  • עדי

נשלח ע"יעדי 11:52, 30 ביולי 2012

הי, יש לי עובדת שקיבלה התקף לב,הייתה בבית חודשיים וחצי וחזרה לעבודה עם אישור מרופא תעסוקתי על 5 שעות עבודה בלבד.במקביל היא הגישה בקשה לתאונת עבודה מב"ל שעדיין לא קיבלה עליה תשובה. העובדת ניצלה כבר ממזמן את כל ימי המחלה שלי וכיום היא מנצלת את האישור של רופא תעסוקתי ע"ח ימי חופשה. האם אני יכולה לפטר אותה,או להעבירה למשרה אחרת שכן אני חייבת מישהו במשרה מלאה לתפקיד?ואם ניתן להעעבירה איך אני לא פוגעת בה במסגרת חוק "שוויון זכויות בעבודה"?

השב
  • 18:06, 2 באוגוסט 2012

עדי שלום

למיטב הבנתי חוק שיוויון זכויות בעבודה לא חל על המקרה שתיארת לי, שיוויון זכויות זה גם שיוויון חובות. יכול להיות שלא כדאי לך לפטרה במידה והיא טוענת כי זו תאונת עבודה שהרי במקביל לתביעה של הביטוח לאומי היא עלולה לתבוע את המעביד- אותך- ואז הפיצויים בהתאם להפסד ההכנסה מי יקבל אותה לעבודה במומה... אבל בפן העקרוני אין מניעה לפטר אותה

בברכה

תגובה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.