רופא תעסוקתי - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
  • אריק

נשלח ע"יאריק 13:28, 6 באוגוסט 2012

אני סובל ממספר פציעות עקב תאונה ורופא תעסוקתי קבע שאני באי כושר עבודה שנה אחורה ועד שאסיים את הטיפול.פניתי לחברת הביטוח על מנת לקבל אי כושר עבודה ובתגובה הם דורשים שאלך לרופא שלהם על מנת להיבדק.מאחר והוא רופא שעובד עם חברת הביטוח אני חושש שזכויותיי יפגעו על ידיו.מה עליי לעשות ?

השב
  • 14:41, 6 באוגוסט 2012

שלום אריק

נכון הוא רופא של חברת ביטוח ונכון שהוא פועל לטובתה אבל אין ברירה אחרת זה ההליך , אתה לא מחוייב לקבל את החלטת הרופא , ניתן להגיש תביעה משפטית עם חוות הדעת שלך , בדרך כלל ממונה מומחה נייטראלי ע"י בית המשפט ושתי חוות הדעת עומדות לפניו והוא למעשה המכריע , בד"כ דעתו היא אובייקטיבית ומשקפת נאמנה את המצב

בברכה

עו"ד משה גליקו

תגובה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.