לא יכול לעבוד אחרי ניתוח - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
 • מיטל

  נשלח ע"ימיטל 11:08, 13 באוגוסט 2012

  אבי עובד בעבודה פיזית ולפני מס' חודשים עבר ניתוח שלא מאפשר לו להמשיך ולעבוד. המפעל שלו הודיעו לו שאחרי 3 חודשים של מנוחה בבית הוא חייב לחזור לעבוד. כאמור הוא לא מסוגל לחזור ולעבוד בעבודתו. מה הזכויות שלו כאדם שלא יכול לחזור ולעבוד בעבודה שלו יותר?

  השב
 • 12:06, 22 באוגוסט 2012

  עליו לפנות לרופא תעסוקתי לקבל אישור על כך, לא ברור האם הסיבה לניתוח מקורה בתאונת עבודה או מחלת מקצוע שאז הוא זכאי לתבוע את ביטוח לאומי מחלקת נפגעי עבודה אם לא קשור לעבודה והוא פוטר מעבודתו זכאי לפנות לנכות כללית, במידה ויש לו ביטוח מנהלים או ביטוח אובדן כושר עבודה צריך לתבוע את חברת הביטוח, במידה ויש קרן פנסיה יתכן ויכול להפעילה בשל אובדן כושר עבודה

  עלייך להתייעץ עם בעל מקצוע , עורך דין המומחה בנושא ולברר מלוא זכויתיכם, תשובתי הינה על קצה המזלג על סמך העובדות המעטות שפירטת במכתבך.
  בהצלחה
  עו"ד משה גליקו

  תגובה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.