האם קיים חוק על סעיף אובדן כושר עבודה? - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
 • גבריאל

  נשלח ע"יגבריאל 12:44, 22 באוגוסט 2012

  שלום רב, התחלתי לעבוד בארגון וכעבור 3 חודשים הוצאה לי פוליסת ביטוח מנהלים לפי הפוליסה המעסיק מפריש 5% + 8.333% ו אני מפריש 5% * 0.95% על א.כ.ע האם זה חוקי שאני מפריש א.כ.ע? (אם כן אנא תפנו אותי למקור החוק ולסעיף הרוונתי) כמו כן המעסיק שלי טוען שאני חייב שיהיה לי סעיף א.כ.ע למרות שאני עדיין צעיר (בן 30) ואיני מעוניין בגיל זה בהפרשה זאת! המעסיק טוען שאם יקרה לי משהו בעבודה (פציעה פיזית) אני אהיה מבוטח וזה גם יכסה אותו מאחריות של פיצויים בגין אובדן כושר עבודה, מה דעתכם על הטענה זו? האם יש חוק שמסדיר את אחריות המעסיק לנזקי גוף או תאונות בעט עבודה אני אשמח אם תפנו אותי אליו. אשמח לקבל את עזרתכם בנושא! תודה!

  השב
 • 15:44, 22 באוגוסט 2012

  פקודת הנזיקין , דנה באחריות המעביד

  חוק ביטוח מנהלים הוא חלק מחוק ההסדרים לשנת 2004. חוק ההסדרים הינו חוק שמטרתו היא לעגן הסדרים במשק. ביטוח מנהלים הוא סוג של ביטוח פנסיוני המהווה גם תוכנית חיסכון. ביטוח מנהלים הוא חוזה שנחתם בין העובד, המעביד וחברת הביטוח. העובד הוא המבוטח המעביד הוא הבעלים של פוליסת הביטוח וחברת הביטוח היא המבטח. ביטוח מנהלים הוא סוג של תוכנית חיסכון אליה מעבירים מידי חודש בחודשו סכום מסוים שנקבע מראש בחוזה. הסכום שנקבע בחוזה מהווה את בסיסו של ביטוח המנהלים. אני באופן אישי חושב שטוב וצריך לעשות פוליסות ועדיף בגיל צעיר שהפרמיות זולות וחברות הביטוח מבטחות ללא החרגות בשל בעיות רפואיות קודמות.

  בברכה
  עו"ד משה גליקו

  תגובה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.