תאונת עבודה-נפילה מגובה - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
 • מאיה-דרום

  נשלח ע"ימאיה-דרום 13:26, 29 בינואר 2013

  שלום רב הייתה לי תאונת עבודה קשה לפני 3 שנים (נפילה מגובה) ואחרי תקופה ביטוח לאומי הכיר בי ונתן נכות 60% (וכרגע אני ממשיכה לעבוד באותו מקום עבודה). כרגע אני מקבלת כל חודש קצבת נכות ונודע לי שאני לא יכולה לטבוע לפיצויים ממקום עבודה למרות שהיה לי ביטוח באותו רגע במקום עבודה ולא מגיעה לי פיצויים ממקום העבודה עקב התאונה, כי ביטוח לאומי כבר משלם לי נכות וזה מין סוג של פיצויים. האם זה אמת ויתכן דבר כזה שאני לא יכולה לדרוש פיצויים עקב תאונת עבודה, וקיצבת נכות רק זה מה שמגיעה לי??? תודה רבה מאיה.

  השב
 • 12:33, 31 בינואר 2013

  ממש לא נכון. הנך זכאית לתבוע את המעביד בגין רשלנות . ההתיישנות היא לאחר 7 שנים.

  מה שכן עלול להיות שהתביעה "נבלעת" זאת אומרת שמה שתקבלי מהמוסד לביטוח לאומי גבוה יותר מהסכום לו את זכאית בתביעת הרשלנות/ הנזיקין נגד המעביד. זה מחייב בירור מעמיק, תלוי בגילך , הכנסתך החודשית, האם תמשיכי לעבוד באותו מקום, כמה כסף תקבלי מהמוסד לביטוח לאומי - כל אלו שאלות שמחייבות בירור.

  במידה ויש לך פוליסות אובדן כושר עבודה או נכות מתאונה ( לא קשור לתביעה נגד המעביד) יתכן וחלף המועד כי ההתיישנות היא רק 3 שנים.

  במידה והינך רוצה לקבוע פגישה נא צרו קשר לטלפון 03-6334286

  תגובה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.