התישנות תביעת נכות א.כ.ע. קבועה - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 18:43, 1 בפברואר 2013

  במשך שנים ארוכות קיבלתי מחב' הביטוח פיצוי חודשי מלא בגין א.כ.ע.. החברה האריכה את האישור כל מספר חדשים. חב' הביטוח מעולם לא הכירה בא.כ.ע. כתמידית. הסיבה, ככל הנראה הימנעות מתשלום פיצוי חד פעמי המוזכר בפוליסה, בגין נכות תמידית, עד להתישנות. במהלך השנים דרשתי מספר פעמים בכתב, את אישורם לנכות תמידית, אך הם התעלמו והמשיכו באישורים הזמניים. (אגב מאושרת כיציבה ע"י ביטוח לאומי) השאלה היא האם עצם דרישות אלו, האחרונה לפני שנתיים, ללא ציון תביעה כספית, יכולים למנוע את התישנות התביעה. (שהיא כידוע 3 שנים)

  השב
 • 10:36, 3 במאי 2013

  תקופת ההתיישנות הקבועה בחוק היא 3 שנים . זאת ועוד אין רצף פניות ופנייתך האחרונה נעשתה לפני שנתיים .ישנה פסיקה שגם ההתיישנות כפופה לחובת תום הלב ואולם נראה לי כי לאור הנתק של השנתיים לא תוארך תקופת ההתיישנות

  תגובה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.