אובדן כושר עבודה - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
 • מירי

  נשלח ע"ימירי 10:44, 13 ביוני 2013

  שלום. אני בת 60.8 , התפטרתי מעבודה עקב מצב בריאותי. הייתה לי פוליסה - ביטוח מנהלים מטעם העבודה(שכוללת אובדן כושר עבודה, ביטוח חיים ופיצויים). הגשתי תביעה לביטוח הזה לאובדן כושר עבודה והם אישרו את התביעה, והם הודיעו שאני פטורה מתשלומי הפרמיה. (אחד ממסמכים רפואים שהגשתי היה מרופא תעסוקה שרשם שאינני יכולה להמשיך לעבוד, ולפנות לביטוח לאומי לבדיקת נכות) השאלות - 1. הפיצוי החודשי שהביטוח קבע הוא, שאני אקבל 900 ש"ח ומשם הם לוקחים הפרשות לביטוח לאומי ולמס הכנסה במלואם, ובפוליסה שברשותי רשום:"תשלום פיצוי חודשי בסך 3074 עקב אובדן כושר עבודה(193/005)". מה ניתן לעשות בנידון? 2. האם אני יכולה למשוך פיצויים משם(מהביטוח מנהלים) במקביל לזה שאני אקבל כל חודש קצבה של אובדן כושר עבודה, או שאני אאבד את הזכויות של אובדן כושר עבודה אם אני מושכת את הפיצויים. 3. אם אני אכן יכול למשוך פיצויים, ממה תורכב הפרמיה שהם ימשיכו לשלם במקומי? תודה.

  השב
 • 09:48, 26 ביוני 2013

  תחילה אומר כי לצורך מענה על שאלות 2 ו 3 עלי לקרוא את הפוליסה .
  אשמח אם תעבירי לי אותה לעיון .
  לעניין הסכום החודשי שקיבלת הרי שיש לבדוק את שיעור השתכרותך ערב התאונה וכן לבדוק בפוליסה מהם התנאים לקבלת הסכום של 3074 ₪

  תגובה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.