ארוע מוחי שלא אובחן בזמן - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
 • חנן

  נשלח ע"יחנן 12:02, 22 ביוני 2013

  לפני כשלוש שנים הרגשתי סחרחורות בזמן שההיתי אצל לקוח בתקלה (אני טכנאי שרות).הלקוח הזמין אמבולנס והחובשים פינו אותי לבית חולים לאחר אינפוזיה. בבית החולים הרגשתי יותר טוב ושוחררתי לאחר שעתיים לא מילאתי טופס תאונת עבודה אך הארוע קרה בזמן העבודה והמעסיק שילם את הוצאות האמבולנס. לאחר כחודשיים כשהרגשתי חולשה מתמשכת בצד שמאל התחלתי סדרת בדיקות ולאחר כחצי שנה נקבע שעברתי ארוע מוחי .חזרתי לעבוד רגיל חוץ משלושה חודשים שבהם רופאה תעסוקתית קבעה לי עבודה 5 שעות ביום שאלתי היא מה ניתן לעשות האם יש התיישנות כיום מצבי הוחמר?

  השב
 • 09:44, 26 ביוני 2013

  נראה כי תשובתי לא נקלטה במערכת . אומר שוב בתמצית . עלי לבדוק האם יש קשר סיבתי בין התאונה והעבודה האם אירע האירוע עקב העבודה וכן מה הקשר בין הסחרחורת והאירוע המוחי . כמו כן יש לשקול גם הגשת תביעה לביטוח הלאומי לאחר האמור לעיל ובהתאם לממצאים ולאחר בחינתם .

  תגובה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.