האם יש אפשרות להשמיט את ביטוח עבור אובדן כושר עבודה מתכנית ביטוח פנסיונית? - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
 • הדר

  נשלח ע"יהדר 20:11, 26 באפריל 2014

  כיוון שישנו כיסוי מסוים עבור אובדן כושר עבודה מביטוח לאומי, למה לי בכלל לשלם כסף נוסף על תכנית לאובדן כושר עבודה גם מתכנית הפנסיה?

  השב
 • 08:54, 27 באפריל 2014

  הדר שלום., (לא ברור מהשם אם מדובר בגבר או אישה אז לשם הנוחות אשתמש בלשון נקבה) התשובה - לא מוחלט למה?? יש הבדל משמעותי ותהומי בין הכיסוי בביטוח לאומי לבין זה הפרטי. מה יהיה אם תפגעי בשעות הפנאי מי ישלם לך שכר? שנית., הכיסוי בפוליסה משולם תמיד בנוסף על ביטוח לאומי ולא במקום., לסיכום, לא ממליץ לבטל כיסוי א.כ.ע

  תגובה
 • 21:28, 27 באפריל 2014

  אלדד תודה רבה על התשובה המהירה.
  ברור כי כיסוי מקסימאלי הוא האידיאל. רציתי לחדד את ההבדלים בין שני סוגי הביטוחים ולהבין האם ניתן לבנות לעצמי תכנית פנסיונית מותאמת לצרכיי או שמדובר בתכניות סטנדרטיות לפי החברות השונות ולא ניתנות לשינויים.

  אגב- הדר שם נפוץ לנשים, אך במקרה הזה מדובר בגבר.

  תודה רבה

  תגובה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.