תאונת עבודה - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
 • רחל

  נשלח ע"ירחל 11:57, 27 במאי 2014

  בני התחיל לעבוד בגינון לפני 3 חודשים במסגרת העבודה הוא נפל מסולם שהוא עמד עליו במטרה לגזום ענף עץ הענף נפל על הסולם של בני והפיל אותו במזל בני לא נפגע מהמסור אבל הוא נפל נפילה חזקה ושבר את הצלעות הוא קיבל ימי מנוחה מהרופא אבל הוא עובד תקופה קצרה מאוד בעבודה ולא יכול לעבוד בתקופה הקרובה בעבודה הזאת הוא לא זוכר שהוא חתם על טפסי ביטוח אצל המעסיק שלו מה הוא צריך לעשות למי לפנות מבחינה כספית/משכורת?

  השב
 • 15:13, 27 במאי 2014

  רחל שלום.,

  העובדה שבנך עובד תקופה קצרה יכולה להיות לזכותו. ולמה???

  אם מדובר בעובד שרק החל לעבוד מן הראוי להעניק לו תקופת חפיפה, הדרכה והתמקצעות. ברוב המקרים, כפי שאף במקרה שלך אני רואה, לא ניתנת ההדרכה הנ"ל.

  יש להניח שלבנך, נוכח הזמן הקצר, לא נערכה פוליסת אובדן כושר עבודה אלא אם הייתה לו קודם לכן ממעסיק קודם או באופן פרטי. ואולם אין לכך חשיבות ממשית. שברים בצלעות נחשבים לנזק קל יחסית שבדרך כלל לא מצדיק תקופת אי כושר עבודה ואף לא נותרת נכות לאחר האיחוי.

  מה שבנך יכול לעשות, לתבוע את ביטוח לאומי על 3 החודשים הראשונים וכן לתבוע את מעבידו לתשלום פיצויים. תביעת המעביד, במידה ומדובר בשברים שהתאחו הינה לא בסדר גודל משמעותי (עד 30,000 ש"ח פיצויים)

  במידה והינכם מעוניינים בטיפול, נשמח לעמוד לרשותכם .,

  תגובה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.