תשלום א.כ.ע לאחר פיטורין - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
 • יעל

  נשלח ע"ייעל 07:25, 15 ביוני 2014

  שלום פוטרתי לפני שלושה חודשים . ע"פ סוכן הביטוח כדאי לי לשמור על פוליסת א.כ.ע . מספר שאלות : 1. האם במקרה של א.כ.ע אכן אקבל פיצוי המחושב ע"פ הפרמיה שאני משלמת למרות שאינני עובדת? 2. בחברת הביטוח עדיין מוגדר לי העיסוק בו עבדתי לפני שלושה חודשים. האם יש צורך לשנות זאת? 3. האם כדאי לבטל או להקטין את הפרמיה ? תודה.

  השב
 • 09:15, 15 ביוני 2014

  יעל שלום.,

  לא מומלץ לבטל פוליסות קיימות אלא אם את ממש קרובה לגיל הפרישה וגם זה לא לפני ייעוץ מגופו של עניין.
  אם תבטלי פוליסה או תפחיתי פרמיה לא תוכלי לאחר מכן לחזור ולהגדיל את הפרמיה לפני שתגישי הצהרת בריאות חדשה. במצב זה אם חל שינוי לרעה בבריאותך לא בטוח שתתקבלי לביטוח לאחר מכן.

  לגבי השאלה של עיסוקך, כל עוד את לא במעגל העבודה אין טעם לשנות עיסוק, ברגע שתשולבי חזרה במעגל העבודה לעיסוק שונה תעדכני את הפוליסה.

  אם את חוזרת לעבודה למשתכרת שכר נמוך יותר במשך כשנה, השכר שלפיו ישולמו תגמולי אם תכנסי למצב אי כושר, הוא לפי שכרך בפועל למרות שאת משלמת פרמיה לפי תגמול חודשי גבוה יותר. הפרמיה לא קובעת את התגמול אלא שכרך בפועל הוא הקובע. הפרמיה נועדה לקבוע בפוליסה את תקרת הכיסוי. כלומר אם תשולבי לעבודה בשכר גבוה משכרך בפוליסה, היה לך כיסוי עד מקסימום השכר הנקוב בפוליסה, אך לא להפך.

  בברכה

  תגובה
 • 07:40, 17 ביוני 2014

  תודה
  לא הבנתי מה קורה אם אני מאבדת כושר עבודה כאשר אני מובטלת . ללא כל הכנסות.

  תגובה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.