אבדן כושר עבודה זמני עקב שבר ברגל - פורום אובדן כושר עבודה

שאלה חדשה
 • ארזי

  נשלח ע"יארזי 23:52, 21 ביולי 2014

  שלום רב, שברתי את הרגל בעת בילוי (החלקה על הקרח) וכעת עברתי ניתוח ואני צפוי לשיקום של בערך 3 חודשים. אני חייל משוחרר ורק לאחרונה התחלתי לעבוד כך שלא צברתי כמעט ימי מחלה. האם מגיע לי לתבוע מהביטוח הלאומי תשלומי אבדן כושר עבודה זמני? (כמובן שאיני יכול לעבוד בזמן השיקום שכן אני לא יכול ללכת) תוכלו להסביר לי את לשון החוק בנושא זה? כלומר האם החוק אומר שגובה הקצבה שאקבל יהיה 75% מהממוצע של המשכורת שלי ב-3 חודשים האחרונים, כלומר אם הממוצע הוא 4000, אז אקבל 3000 שקל כל חודש למשך 3 חודשים? אילו טפסים עליי למלא, ואילו מסמכים עליי לצרף, ואל מי לגשת? אשמח לכל פיסת מידע, שכן איני מבין בנושא כלל. רוב תודות.

  השב
 • 09:39, 24 ביולי 2014

  ארזי שלום.,

  ביחס לביטוח לאומי, נושא ה 75% אינו רלוונטי אליך, אלא לנפגעי עבודה בלבד. במידה והינך מעוניין, תוכל להגיש תביעה לביטוח לאומי בענף כללי, לפי סוג החבלה סביר שתוכר על נכות של 60% ותוכל לקבל קצבה חודשית אולם מדובר בקצבה מינימלית ביותר. אני מניח שאתה רווק ללא ילדים. לכן הקצבה תהיה כ 2600 ש"ח לחודש מקסימום. אם בכל זאת יש לך ילדים אז תקבל תוספת של 1100 ש"ח עבור כל ילד עד הילד השני.

  רצוי לבדוק את נסיבות הפציעה. יתכן וניתן יהיה לתובע את המקום בו החלקת. כמו כן, באם יש לך פוליסות פרטיות גם שם עשויות להיות זכויות ברות מימוש.

  במידה ותרצה הכוונה וטיפול, נבדוק לך את זה לעומק ובמידה וישנו בסיס משפטי נטפל בזה

  תרגיש טוב ובהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:אריק שלו, עו"ד

מנהל הפורום: אריק שלו, עו"ד

בעל משרד עורכי דין העוסק בדיני הביטוח הלאומי, דיני עבודה ודין אזרחי עסקי. משרדו מייצג לקוחות במגוו
למידע נוסף

077-9968204 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק באותם המצבים שעשויים לתפוס כל אחד מאתנו, בכל שלב מחייו. תקופת "אובדן כושר עבודה" (זמנית או קבועה) עקב מחלה או תאונה עשויה להיות הרת גורל עבור רבים מאתנו מאחר ומדובר בשיתוק מקור ההכנסה העיקרי של מרבית הנפגעים/החולים. מכאן שחשובה התנהלות אסטרטגית תוך ראיית הנולד מראש בין הגופים השונים (חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוח לאומי, תביעת נזיקין) כדי למקסם את הזכויות המגיעות לנפגע ולמזער את הנזק הנובע משיתוק או הפחתה במקור ההכנסה.